Belle Aurora
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Australijska romansopisarka, autorka lekkich, romantycznych i humorystycznych, fabuł. Urodziła się trzydzieści kilka lat temu w hałaśliwej rodzinie, której korzeni szukać należałoby w Chorwacji. Jeszcze niedawno Belle Aurora książki jedynie czytała, jednak raz spróbowawszy pisania, zakochała się w akcie literackiej kreacji.

Friend-Zoned BelleAurora

W 2013 r. wydała Belle Aurora Friend-Zone, swoją debiutancką powieść. Jest to pełna ciepła, humoru i optymizmu historia paczki przyjaciół, a najczęstsze określenie, jakie pojawia się w recenzjach tej książki to słodka. I trudno odmówić temu epitetowi trafności, o czym świadczy nawet okładka ozdobiona zdjęciem apetycznych babeczek z kremem (na pierwszy rzut oka – karmelowym). Głównymi bohaterami swojej pierwszej książki Belle Aurora czyni Nika i Tinę (czyli Nikolaja i Valentinę). On jest właścicielem nocnego klubu i typem twardziela, niezbyt wylewny i niepochopny w okazywaniu uczuć. Z kolei ona prowadzi sklep odzieżowy, i choć doświadczona przez los, wciąż ma w sobie pokłady ciepła i pozytywnej energii, którymi chętnie się dzieli z innymi. Ich wspólna historia zaczyna się w dniu, w którym Tina, widząc posępnego Nika stojącego przed swoim klubem (ich lokale znajdują się po sąsiedzku), postanawia wywołać na twarzy nieznajomego uśmiech. Para zaprzyjaźnia się, a wieź ich łącząca z biegiem czasu staje się coraz mocniejsza, aż w końcu zmienia się w inne uczucie. Na stronach Friend-Zoned Belle Aurora tworzy klimat podobny do tego, za który kochany był w latach 90-tych kultowy serial Przyjaciele. Kojący optymizm i ciepło książki znakomicie się sprawdzą jako remedium na chandrę i gorszy nastrój. I za to właśnie pokochała ja ogromna rzesza czytelników (choć pewnie raczej czytelniczek).

Nic więc dziwnego, że z Friend-zoned Belle Aurora postanowiła zrobić trylogię. Każdy z trzech tomów pisarka poświeciła innej historii, na głównych bohaterów wybierając nowa parę z zaprzyjaźnionej grupy. W drugiej części cyklu pt. Miłość po sąsiedzku Belle Aurora opowiada dzieje uczucia Ashera, zwanego Duchem, oraz Natalie. Po przeżytej wspólnie, wielce namiętnej, nocy ta dwójka nie może ułożyć swoich relacji. Nie potrafią być razem, osobno też nie, próbują więc żyć na przyjacielskiej stopie. Co podobnie, jak w pierwszej części jest źródłem humoru, kilku zwariowanych sytuacji i wielu wzruszeń. I chociaż trudno powiedzieć, by fabułą powieści Miłość po sąsiedzku Belle Aurora kogokolwiek zaskoczyła, nie to jest najważniejsze w tego typu literaturze. Dlatego też rok, który pisarka kazała swoim fanom czekać na 3. część swojej uroczej serii dłużył im się jak nigdy. Tomem Słodkie szaleństwo Belle Aurora w 2014 r. zamknęła swoją bestsellerową trylogię. Tym razem autorka skupia się na postaci Maksa, który jest typem kobieciarza i nie pomija żadnej okazji, by poderwać nową dziewczynę. Z drugiej strony jest też pełnym poświęcenia ojcem dla swojej jeżdżącej na wózku córki Ceecee. Jego dopełnieniem będzie Helen, siostra Natalie z drugiej części Friend-Zoned, zapracowana fizjoterapeutka, która nie ma czasu na nic, nawet na miłość. Tę dwójkę połączy postać Ceecee, z którą Helen zaczyna pracować jako terapeutka, a później zdecydowanie coś więcej. Tomem Słodkie szaleństwo Belle Aurora zgrabnie i optymistycznie kończy opowieść o grupie znajomych, którzy szukając przyjaźni, znajdują w końcu miłość.

Cykl Raw Belle Aurory

Z całkiem już pokaźnego dorobku pisarki, polskiego przekładu, oprócz trylogii Friend-zoned, doczekał się jeszcze jej drugi cykl powieściowy. Jednak w Raw Belle Aurora postawiła na zupełnie inną, niż znaną z jej debiutu słodko-krzepiącą, poetykę. Nie jest to tak lekka i przyjemna, pełna optymizmu literatura jak Friend-zoned. Fabułę Raw Belle Aurora konstruuje w zaiste pokrętny, by nie powiedzieć wykolejony sposób, a para głównych bohaterów Alexa i Twitch nie daje się polubić za łatwo. Dużo w tej historii mroku i przemocy, a relacja między Alexem i Twitchem wymyka się prostej klasyfikacji.

Jak się jednak okazało nie był to szczyt możliwości pisarki. W drugiej części cyklu pt. Dirty Belle Aurora opowiada jeszcze mocniejszą historię, buduje jeszcze mroczniejszą atmosferę i jeszcze cięższy klimat. Polskie wydanie książki zapowiadane jest na koniec października 2019 r. Natomiast trzecia część Raw: rebirth powinna się ukazać nad Wisłą w 2020 r.