Zarządzanie nieruchomościami komercyjnymi - Jońska Beata - książka

Zarządzanie nieruchomościami komercyjnymi książka papierowa

Jońska Beata

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Opracowanie jest praktycznym podręcznikiem dla zarządców nieruchomości komercyjnych popartym ponad 10-letnim doświadczeniem autorki na rynku nieruchomości. Autorka przedstawia wielopłaszczyznowość zawodu zarządcy nieruchomości, rysuje portret psychologiczny zarządcy nieruchomości oraz pokazuje zagadnienia, z jakimi zarządca spotyka się w codziennej pracy przy zarządzaniu nieruchomościami komercyjnymi na przykładzie budynku biurowego na kilku płaszczyznach:
zarządca a właściciel,
zarządca a najemca,
zarządca a budynek,
zarządca a podwykonawcy.

Autorka opisuje również inne role, jakie zarządca nieruchomości może odgrywać na rynku nieruchomości.
Obecne, 2 wydanie książki – poszerzone i zaktualizowane – uwzględnia najnowsze zmiany w obowiązującym prawie. Mając na uwadze praktyczny aspekt książki, dodano także liczne przykłady, wskazówki i załączniki, których celem jest przyczynienie się do efektywniejszej pracy w zakresie zarządzania nieruchomościami komercyjnymi.

W książce znajdują się ponadto przykładowe wzory takie jak:
umowa o zarządzanie nieruchomością,
budżet kosztów operacyjnych (opex) dla budynku biurowego,
budżet kosztów inwestycyjnych (capex) dla budynku biurowego,
umowa najmu,
harmonogram przejęcia budynku biurowego (po sprzedaży),
lista dokumentacji budynku biurowego,
regulamin budynku biurowego,
roczny harmonogram przeglądów urządzeń i instalacji w obiekcie.

Autorką publikacji jest Beata Jońska – absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania Nieruchomościami w Warszawie Wydział Ekonomiczny, tytuły licencjata – Zarządzanie Nieruchomościami (2001) i Wycena Nieruchomości (2000). Licencjonowany zarządca nieruchomości od 2005 roku Nr licencji 13909. Doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami zdobyte w latach 2000–2008 w międzynarodowej firmie. Od 2008 r. prowadzi własna firmę zajmującą się zarządzaniem nieruchomościami – gdzie pełni funkcje Prezesa Zarządu.

Książka adresowana jest do zarządców i właścicieli nieruchomości komercyjnych, do deweloperów oraz do studentów i absolwentów kierunków związanych z gospodarowaniem nieruchomościami – zarządzaniem i pośrednictwem w obrocie nieruchomościami.

Liczba stron: 290

Format (wymiary): 14.0x22.0cm

ISBN: 9788325563400

Wydanie: 2