Współczesne wyzwania sprawozdawczości i rewizji finansowej -  - książka

Współczesne wyzwania sprawozdawczości i rewizji finansowej książka papierowa

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy

74,90 zł

Opis

Podstawowym źródłem informacji o funkcjonowaniu podmiotów gospodarczych jest system rachunkowości. Sprawozdania finansowe, stanowiące finalny produkt rachunkowości, odzwierciedlają nieustanne przeobrażenia gospodarcze. Dynamiczne zmiany otoczenia prawno-gospodarczego jednostek stawiają coraz to nowsze wyzwania przed rewizją finansową, dążącą do zapewnienia odpowiedniego poziomu wiarygodności dostarczanych informacji sprawozdawczych.
W monografii zawarto rozważania teoretyczne i przykłady badań empirycznych dotyczących najważniejszych aktualnych wyzwań współczesnej sprawozdawczości i rewizji finansowej.

Poruszane zagadnienia zostały zebrane w następujące bloki tematyczne:
Sprawozdawczość i rewizja finansowa z zastosowaniem nowoczesnych technologii informatycznych. Sprawozdawczość i rewizja finansowa w czasie pandemii.
Wyzwania rewizji finansowej i audytu wewnętrznego.
Wyzwania sprawozdawczości finansowej według standardów międzynarodowych.
Wyzwania związane z wyceną szacunkową i ujawnianiem informacji w sprawozdaniu finansowym. Sprawozdawczość jednostek w szczególnych sytuacjach.
Rola sprawozdań finansowych w ocenie sytuacji finansowej firmy.
Rachunkowość kreatywna i oszustwa księgowe. Wyzwania sprawozdawczości niefinansowej.

Książka jest rezultatem projektu „Współczesne wyzwania sprawozdawczości i rewizji finansowej” zrealizowanego we współpracy ze studentami polskich uczelni wyższych – Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Szczecińskiego i Uniwersytetu Warszawskiego.

Liczba stron: 392

Format (wymiary): 16.5x23.5cm

ISBN: 9788381753258

Wydanie: 1

Oceny
0,0
0
0
0
0
0