Własność lokali Komentarz - Strzelczyk Ryszard, Turlej Aleksander - książka

Własność lokali Komentarz książka papierowa

Strzelczyk Ryszard, Turlej Aleksander

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Prezentowana książka to komentarz do ustawy z 24.6.1994 r. o własności lokali (t.j. Dz. U. z 2003r., Nr 80, poz. 903 ze zm.). Niezwykle bogate i obszerne uwagi ogólne w sposób wyczerpujący wprowadzają Czytelnika w zagadnienia dotyczące własności lokali, historii ich regulacji począwszy od opisu funkcjonowania odrębnej własności lokali na ziemiach polskich przed 1934 r., kończąc na regulacji obowiązującej obecnie. Autorzy we wstępie omawiają modele własności lokali, a także genezę instytucji odrębnej własności lokalu w doktrynach państw europejskich oraz analogiczne rozwiązania w krajach Unii Europejskiej.

Niniejsza pozycja w sposób szczegółowy i kompleksowy prezentuje m.in.:
miejsce WłLokU w systemie prawa cywilnego, przedmiotowy zakres regulacji, podmioty uprawnione do wydzielenia i nabywania lokali
definicję lokalu i jego części składowe
nabywanie lokali przez cudzoziemców
udział w nieruchomości wspólnej jako prawo związane oraz chwilę powstania i granice nieruchomości wspólnej, a także podział nieruchomości wspólnej i jej zarząd
strony umów o wyodrębnienie lokali
udział w użytkowaniu wieczystym jako prawo związane
pojęcie i konstrukcję prawną wspólnoty mieszkaniowej
konstrukcję umowy o ustanowienie odrębnej własności lokali oraz ustanie odrębnej własności lokali
istotę umów deweloperskich oraz egzekwowanie z nich roszczeń.

Obecne, 3 wydanie zawiera najaktualniejszy stan prawny (nie tylko ustawowy głównej, ale odnosi się również do zmian np. w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych czy prawie budowlanym), wzbogacono je także o najnowsze orzecznictwo oraz dorobek judykatury i doktryny w przedmiotowym zakresie.

Pozycja ta stanowi nieoceniona pomoc w szczególności dla: sędziów, prawników-praktyków, zarządców nieruchomościami, wspólnot mieszkaniowych, deweloperów, agencji nieruchomości, właścicieli lokali i wszystkich zainteresowanych zagadnieniami związanymi z kwestiami własności nieruchomości.

Liczba stron: 644

Format (wymiary): 13.0x20.0cm

ISBN: 9788325554071

Wydanie: 3