Wierszem powiem więcej - Nowakowska Bożena - książka

Wierszem powiem więcej książka papierowa

Nowakowska Bożena

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Bożena Nowakowska - bibliotekarka i poetka. Pochodzi z Kujaw. Urodziła się w Brześciu Kujawskim. Od 1987 r. jest kierownikiem filii bibliotecznej Biblioteki Publicznej w Brześciu Kujawskim (w Wieńcu). Poetka mieszka z rodziną we Włocławku.
W 1999 r. otrzymała dyplom starosty włocławskie¬go za działalność w dziedzinie kultury. Ukończyła LMK we Włocławku i Policealne Studium Bibliotekarskie w Toruniu. Poezja interesowała ją od za¬wsze. Debiut w „Gazecie Kujawskiej” w 2008 r. zapoczątkował szereg publikacji w czasopismach regionalnych. Jej wiersze można znaleźć w „Gazecie Kujawskiej”, gazecie „Tu i Teraz”, w almanachach Twórcy regionu (7 i 8), w okolicznościowym tomiku Zaczarowane pióro poezji i prozy, w „Wiadomościach z Grodu Łokietka” – informatorze Urzędu Miejskiego w Brześciu Kujawskim oraz w książce Z twórczości poetów kujawskich (t. 7), wydanej przez KFMR „Krukowiak” Brześć Kujawski. W 2009 r. Nauczycielski Klub Literacki we Włocławku wydał jej pierwszą książkę poetycką Wśród tęczowych marzeń. Poetka jest laureatką kilku slamów poetyckich organizowanych przez Wyższą Szkołę Humanistyczno-Ekonomiczną we Włocławku, a także paru konkursów literackich.
W lirycznych wierszach wyraża piękno. Inspiruje ją natura i wszystko, co ją otacza. Lubi spacerować po lesie ze swoją suczką. Wtedy obserwuje przyrodę i rozmyśla… Tomik, który trzymają Państwo w ręku, składa się z wierszy o różnorodnej tematyce, co świadczy o dużych możliwościach warsztatowych. Znalazły się w nim liryczne wspomnienia w formie poetyckich miniaturek z fabułą (Niepewność czy O muzykalnym leśniku). Jest tu piosenka o bursztynach, wiersz o pisaniu, przemijaniu, śmierci, miłości, jest też erotyk i wiele innych. Ludzkie rozterki, słabostki, smutki i radości przemieszczają się w kalejdoskopie poetyckich obrazów czasu.

Liczba stron: 68

Format (wymiary): 12.0x20.0cm

ISBN: 9788378053095

Oceny
0,0
0
0
0
0
0