Opis

„(...) młodziutka królowa Berenika – żona faraona Ptolemeusza III – ofiarowała bogom jako wotum, warkocz ze swoich przepięknych włosów, by wyjednać szczęśliwy powrót męża z wojennej wyprawy. Kiedy jej życzenie się spełniło, okazało się, że warkocz zniknął ze świątyni. Wówczas nadworny astronom ogłosił, że to bogowie przenieśli włosy Bereniki między gwiazdy gdzie utworzyły nowo odkryty gwiazdozbiór.

Z tą piękną legendą wiąże prezentowany zbiór poezji nie tylko zbieżność tytułu czy samej materii poetyckiej, ale i baśniowe światy ilustracji do tomiku wyczarowanych przez poetkę-malarkę Teresę Kiarę Duńską. Jej wiersze są (jak i w poprzednich zbiorkach) równie obrazowe i uważny czytelnik wielokrotnie dostrzeże owo tajemne przenikanie strof wybiegłych spod pióra i iluzji tworzonych pędzlem i farbą.”
ze wstępu Wojciecha Sodosia

Teresa Kiara Duńska – ur. 1959 r., mieszka w Kartuzach. Z wykształcenia bibliotekoznawca, informatyk naukowy. Ilustratorka, grafik, malarka. Współautorka dwóch tomików: „Partita na trzy glosy” i „Noc jednorożca”.

Irena Sochacka – ur. w 1948 r. w Radoszycach, w rodzinie o patriotycznych tradycjach. Mieszka w Końskich. Przez 35 lat pracowała jako pielęgniarka. Obecnie przebywa na emeryturze. Jest pasjonatką czytania i pisania. Od szesnastego roku życia nieprzerwanie pisze pamiętniki, bajki dla dzieci i wiersze. Numeryczna siódemka w znaku Wagi. Swoje wiersze publikowała w „Tygodniku Koneckim” i na Digart.pl. Zadebiutowała w 2013 roku w antologii „Do jutra”.

Liczba stron: 40

Format (wymiary): 14.5x20.5cm

ISBN: 9788378058632

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy