To nie jest prawdziwe życie - Królicki Tomasz - książka

To nie jest prawdziwe życie książka papierowa

Królicki Tomasz

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Tomasz Królicki za opowiadanie Piramida zdobył pierwszą nagrodę w kategorii twórców powyżej 25 lat w konkursie na opowiadanie „Okiem Mrożka” w 1996 roku, przyznaną osobiście przez pisarza. O wczesnych próbach literackich Tomasz Królickiego pozytywną opinię wystawił również nieżyjący już wybitny krytyk literacki Krzysztof Mętrak. Piramida oraz kilka innych utworów ocenianych przez krytyka znajdują się w niniejszym zbiorze obok opowiadań późniejszych.
Opowiadania, napisane z niezwykłą lekkością, przepełnione są nietuzinkową wrażliwością oraz interesującym spojrzeniem na absurdy panoszące się w otaczającej nas rzeczywistości. Zawierają wnikliwe obserwacje dotyczące świata, życia i natury człowieka. Jednocześnie doskonale odzwierciedlają niebanalne poczucie humoru autora. Przemykają przed oczami jedno po drugim, pozostawiając pragnienie, by przygoda z nimi i literackie obcowanie nie zakończyły się zbyt szybko.

Drodzy czytelnicy, (...) tak naprawdę nie istniejecie. Wy też zostaliście powołani do istnienia tylko jako bohaterowie czyjejś opowieści. I nie martwcie się, że umrzecie, bo może niedługo znów ktoś sięgnie po waszą historię. Jedno jest pewne. To, co myślicie, że jest celem waszych żyć, jest równie absurdalne jak pomysły bohaterów książek.

PATRONI:
Granice.pl
Przystań Literacka

Liczba stron: 128

Format (wymiary): 13.0x20.0cm

ISBN: 9788378051534

Oceny
0,0
0
0
0
0
0