Teoretyczne podstawy metod deterministycznych analizy ekonomicznej - Żwirbla Adam - książka

Teoretyczne podstawy metod deterministycznych analizy ekonomicznej książka papierowa

Żwirbla Adam

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

W dobie paradygmatu „ekonomii niepewności” nieodzowne staje się wdrażanie systemów wczesnego ostrzegania przed zagrożeniami, zaś narzędziami takich systemów mogą być m.in. metody ilościowe stosowane na gruncie analizy ekonomicznej i rachunkowości zarządczej.
W świetle tego stwierdzenia istotny staje się problem poprawności stosowanych metod deterministycznych. W literaturze ekonomicznej ich problematyka traktowana jest marginalnie, co deprecjonuje w ten sposób pogłębione badania analityczne. Prezentowana książka ma charakter monografii, jako że autor z jednej strony prezentuje oryginalny sposób konstrukcji podstaw teoretycznych metod deterministycznych analizy ekonomicznej, a z drugiej przedstawia wyczerpujące, a zarazem twórcze spojrzenie na istotę tych metod. Należy ponadto zauważyć, iż jest to pierwsza tego typu publikacja na polskim rynku wydawniczym.
Książka jest adresowana do studentów kierunków ekonomicznych uczelni różnego typu, słuchaczy studiów podyplomowych i doktoranckich, analityków finansowych, a także menedżerów zajmujących się analizą ekonomiczną i rachunkowością zarządczą. Rozważania czysto teoretyczne są wzbogacone odpowiednimi algorytmami obliczeniowymi, zaś stosowne przykłady liczbowe ilustrują istotę poszczególnych metod.

Liczba stron: 340

ISBN: 9788380190603

Oceny
0,0
0
0
0
0
0