Środki zabezpieczające Tom 7 -  - książka

Środki zabezpieczające Tom 7 książka papierowa

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy

279,00 zł

Opis

Tom 7. Systemu Prawa Karnego jest tomem wyjątkowym. Omawiając tytułowe środki zabezpieczające izolacyjno-lecznicze oraz administracyjne łączy bowiem w sobie rozwiązania z zakresu prawa karnego oraz psychiatrii i psychologii sądowej. Dzieło pogrupowane jest w 6 rozdziałów, w których wnikliwej analizie poddano zagadnienia z zakresu:

- ogólnych wiadomości dotyczących środków zabezpieczających,
- środków zabezpieczających polegających na umieszczeniu w zakładzie psychiatrycznym albo w zakładzie stosującym środki lecznicze lub rehabilitacyjne,
- środków polegających na umieszczeniu w zakładzie leczenia odwykowego,
- środków zabezpieczających o charakterze administracyjnym,
- wykonania środków zabezpieczających i postulowanego modelu ww. środków.

Autorzy odnoszą się również, zarówno w formie komentarza do przepisów jak i powołań na wciąż nieliczne ale ciągle rosnące orzecznictwo, do nadal budzących wiele emocji kwestii związanych z nowelą KK i KPK z 5.11.2009r. (Dz. U. Nr 209, poz. 1589) dotyczących m.in. przymusowej terapii farmakologicznej pedofilów w celu obniżenia popędu seksualnego, który to środek może być wykonywany dopiero wobec tych sprawców, którzy popełnili czyn pod rządami noweli, tj. od 8 czerwca 2010r.

Wszystkie zagadnienia zostały omówione w oparciu o najnowszy stan prawny i orzecznictwo sądowe, ze względu na swój unikalny charakter pozycja ta z pewnością zainteresuje zarówno prawników –adwokatów, sędziów i prokuratorów jak i lekarzy psychiatrów zajmujących się leczeniem osób wobec których zastosowano środki zabezpieczające.

Liczba stron: 590

Format (wymiary): 16.0x24.0cm

ISBN: 9788325513146

Oceny
0,0
0
0
0
0
0