Spółki kapitałowe i ich opodatkowanie - Wyciślok Józef - książka

Spółki kapitałowe i ich opodatkowanie książka papierowa

Wyciślok Józef

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Prezentowana pozycja - Spółki kapitałowe i ich opodatkowanie (optymalizacja podatkowa spółek kapitałowych), autorstwa wybitnego specjalisty w zakresie prawa podatkowego, Pana Józefa Wyciśloka przedstawia zagadnienia dotyczące spółek kapitałowych, dochodów z kapitałów, a także podatkowej grupy kapitałowej. Wspólnym mianownikiem jest szeroko rozumiana optymalizacja podatkowa.

Niniejsza praca została podzielona na pięć części. W rozdziale pierwszym Czytelnik będzie miał możliwość zapoznania się m.in. z problematyką:
kategorii kapitałów pieniężnych;
aportów w spółkach kapitałowych;
kosztów uzyskania przychodu z odpłatnego zbycia papierów wartościowych lub udziałów w spółkach z o.o.;
opodatkowania przychodów (dochodów) z kapitałów pieniężnych uzyskanych za granicą;
przychodów (dochodów) z kapitałów pieniężnych, które nie są opodatkowane.

Tematem rozdziału drugiego są dochody z kapitałów pieniężnych oraz ich kategorie, rozdział trzeci prezentuje zaś podatkową grupę kapitałową, którą mogą stworzyć co najmniej dwie spółki prawa handlowego mające osobowość prawną i pozostające w związkach kapitałowych.

Rozdział czwarty przedstawia wybrane problemy dotyczące optymalizacji podatkowej spółek kapitałowych, w tym zagadnienia dotyczące:

optymalizacji podatkowej przy połączeniu spółek kapitałowych;
optymalizacji podatkowej z wykorzystaniem instytucji obniżenia kapitału zakładowego spółki z ograniczoną odpowiedzialnością poprzez zmniejszenie wartości nominalnej jej udziałów;
optymalizacji podatkowej przy sprzedaży udziałów i akcji;
optymalizacji podatkowej przy opodatkowaniu dywidendy;
optymalizacji podatkowej w spółkach kapitałowych z wykorzystaniem znaków towarowych i własnej marki.

Ostatni fragment opracowania koncentruje się na spółkach kapitałowych prowadzących działalność za granicą na tzw. terytoriach offshore. Pod pojęciem "spółek offshorowych " rozumie się pewien typ osób prawnych, które mogą być zakładane w państwach zaliczanych do kategorii rajów podatkowych. Podstawowym zadaniem takich podmiotów jest optymalizacja opodatkowania

Niniejsza publikacja kierowana jest do wszystkich przedsiębiorców (w szczególności spółek kapitałowych), do szeregu firm i ośrodków doradztwa podatkowego oraz ośrodków prowadzących szkolenia z tej tematyki, a także wszystkich zainteresowanych prezentowanymi zagadnieniami.

Liczba stron: 374

Format (wymiary): 14.5x20.5cm

ISBN: 9788325558611