Reprezentacja podmiotów niebędących osobami fizycznymi w postępowaniu cywilnym - Nawojska-Fahrenholz Agnieszka - książka

Reprezentacja podmiotów niebędących osobami fizycznymi w postępowaniu cywilnym książka papierowa

Nawojska-Fahrenholz Agnieszka

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Tematem książki jest problematyka związana z reprezentacją podmiotów niebędących osobami fizycznymi, czyli osób prawnych i innych jednostek organizacyjnych wyposażonych w zdolność prawną, jak również jednostek, które na mocy przepisów szczegółowych mają tzw. szczególną zdolność sądową, co umożliwia im występowanie w postępowaniu cywilnym jako strona.
W publikacji wyjaśniono kwestie związane z pojęciem reprezentacji, naruszeniem jej zasad oraz skutkami tych naruszeń na płaszczyźnie przepisów procesowych. Omówiono działanie w postępowaniu procesowym przez pełnomocników i przedstawicieli ustawowych oraz przeanalizowano problematykę zastępstwa pośredniego. Zaproponowano również wiele rozwiązań i postulatów de lege ferenda, których celem w głównej mierze jest uniknięcie praktycznych problemów związanych z reprezentacją w postępowaniu cywilnym podmiotów niebędących osobami fizycznymi.
Opracowanie zainteresuje prawników praktyków, przede wszystkim adwokatów i radców
prawnych.

Liczba stron: 464

Format (wymiary): 15.0x21.0cm

ISBN: 9788381609876

Wydanie: 1

Oceny
0,0
0
0
0
0
0