Obywatel - państwo - społeczność międzynarodowa -  - książka

Obywatel - państwo - społeczność międzynarodowa książka papierowa

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Monografia Obywatel – państwo – społeczność międzynarodowa jest tomem pracy zbiorowej pod redakcją E. Całej-Wacinkiewicz, K. Flagi-Gieruszyńskiej, D. Wancinkiewicza pt. „Współczesne instytucje prawa poświęconym współczesnym instytucjom prawa zarówno krajowego, jak i europejskiego oraz międzynarodowego".

Nauka prawa jako jedna z nauk społecznych nie może pozostawać obojętna na relacje zachodzące pomiędzy jednostkami, państwami a społecznością międzynarodową. Ich złożoność i stopień skomplikowania, mające swe źródło – w obszarze prawnym w działaniach prawodawcy (tak krajowego jak i międzynarodowego), zaś w obszarze faktycznym w kształtowaniu się procesów społecznych i politycznych, wymagają pogłębionej refleksji naukowej.

Założenie to legło u podstaw przygotowania niniejszej monografii – w zamyśle redaktorów, mającej ukazać, poprzez szeroki dobór problematyk – wielowymiarowość relacji: jednostka – państwo – społeczność międzynarodowa.

Prezentowana publikacja została podzielona na pięć części, w których Czytelnik będzie miał możliwość zapoznania się z takimi zagadnieniami jak m.in.:
obywatel a państwo w relacjach administracyjnoprawnych;
obywatel a państwo – aspekty cywilnoprawne i gospodarcze;
obywatel a państwo w perspektywie prawa karnego;
obywatel w europejskiej i międzynarodowej przestrzeni prawnej;
państwo w europejskiej i międzynarodowej przestrzeni prawnej.

Bogactwo składających się na niniejszą monografię opracowań pokaże Czytelnikowi, jak wiele jest problemów, wymagających wspólnego zaangażowania prawodawców, organów stosujących prawo, przedstawicieli doktryny, ale również obywateli, których świadomość prawna odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu standardów demokratycznego państwa prawa.

Niniejsza pozycja jest pracą, która pozwala w szerszy sposób spojrzeć na problematykę demokratycznego państwa prawa. Dzieło to nie tylko poszerzy wiedzę praktyków prawa – adwokatów, radców prawnych, sędziów, lecz również teoretyków prawa oraz aplikantów zawodów prawniczych, a także studentów.

Liczba stron: 656

Format (wymiary): 14.5x20.5cm

ISBN: 9788325568399