Nowenna do św. Józefa Freinademetza -  - książka

Nowenna do św. Józefa Freinademetza książka papierowa

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Razem z naszym Założycielem, św. Ojcem Arnoldem Janssenem, 5 października 2003 r., bł. Jan Paweł II kanonizował, pochodzącego z Tyrolu, o. Józefa Freinademetza, pierwszego misjonarza–werbistę w Chinach, zwanego też Józefem z Szantungu. Pasja głoszenia Jezusa Chrystusa – to charakterystyczna cecha tego naszego Świętego Współbrata.

W homilii wygłoszonej w czasie kanonizacji bł. Jan Paweł II powiedział o nim, że „Z prawdziwie góralskim uporem ten wielkoduszny «świadek miłości» oddał się całkowicie chińskim ludom w południowym Szantungu. Z miłości i z miłością dzielił ich los, (….) Święty ten, (to) doskonały wzór ewangelicznej inkulturacji, naśladował Jezusa, który zbawił ludzi, w pełni dzieląc ich życie”.

Nowenna, którą otrzymują Państwo do swych rąk, jest propozycją modlitwy, w której poprzez rozważanie Słowa Bożego i zapoznawanie się z konkretnymi sytuacjami życiowym św. o. Józefa-Misjonarza, może służyć pomocą w otwieraniu się na działanie Ducha Świętego, który chce się w nas modlić.

Św. Józef Freinademetz zostawił wszystko – po wyjeździe na misje nigdy nie odwiedził swych rodzinnych stron, stał się Chińczykiem dla Chińczyków.

Niech pasja głoszenia Chrystusa udzieli się również i tym, którzy modlić się będą tą nowenną.
O. Eryk Koppa SVD
Prowincjał

Liczba stron: 56

Format (wymiary): 10.0x15.0cm

ISBN: 9788371924736