Nowenna do św. Arnolda Janssena -  - książka

Nowenna do św. Arnolda Janssena książka papierowa

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

5 października 2013 mija 10. rocznica kanonizacji naszego Założyciela św. o. Arnolda Janssena i pierwszego misjonarza-werbisty – o. Józefa Freinademetza, której dokonał w Rzymie bł. Jan Paweł II. W wygłoszonej wówczas homilii Ojciec Święty podkreślił, że życie i działalność tych nowych Świętych ukazuje nam najważniejsze zadanie Kościoła we współczesnym świecie, którym jest „głoszenie Ewangelii Chrystusa każdemu człowiekowi i całej rodzinie ludzkiej”.

Gorliwość o sprawy wiary motywowała św. Ojca Arnolda do założenia Zgromadzenia Słowa Bożego – nas-werbistów, jak również i zgromadzenie misyjne Sióstr Służebnic Ducha Świętego. W trosce o głoszenie Ewangelii sprawą podstawową dla każdego naśladowcy Chrystusa, a takim chciał być św. o. Arnold, jest więź z Bogiem – modlitwa. Dlatego oprócz zgromadzeń czynnych, założył on również zgromadzenie kontemplacyjne – Siostry Służebnice Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji.

Nowenna, którą tu proponujemy, jest formą modlitwy, która z rozważania Słowa Bożego, które zawsze jest żywe i skuteczne, oraz poprzez czerpanie z przykładu życia tego Świętego, może być pomocą do zacieśnienia naszej więzi z Bogiem i rozpalenia gorliwości o sprawy wiary, bo św. o. Arnold, choć żył na przełomie ubiegłych stuleci – jest świętym na nasze czasy.
O. Eryk Koppa SVD
Prowincjał

Liczba stron: 54

Format (wymiary): 10.0x15.0cm

ISBN: 9788371924729