Wydawca: Dom Wydawniczy Rafael Kategoria: Literatura faktu, reportaże, biografie Język: polski Rok wydania: 2013

Niepokonani - Jakub Błaszczykowski ebook

Krzysztof Ziemiec

(0)

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Niepokonani - Jakub Błaszczykowski - Krzysztof Ziemiec

Krzysztof Ziemiec, gwiazda telewizji, jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych prezenterów (aktualnie „Wiadomości” TVP1), a równocześnie człowiek niezwykle doświadczony przez los. Ogromna popularność, wielkie emocje i duże kontrowersje, jakie towarzyszyły jego autorskiemu programowi „Niepokonani”, w którym znane postacie po raz pierwszy odkrywały dramatyczne wydarzenia ze swojego życia, sprawiły, że Autor postanowił opisać te historie, a także kulisy ich poznania. Gorąco polecamy serię sześciu minibooków, które na długo zapadną w Państwa pamięci. Niepokonani: Kuba Błaszczykowski, Eleni, Jasiek Mela, Jacek Olszewski, Jerzy Stuhr, Ewa Błaszczyk.

Opinie o ebooku Niepokonani - Jakub Błaszczykowski - Krzysztof Ziemiec

Fragment ebooka Niepokonani - Jakub Błaszczykowski - Krzysztof Ziemiec

Okładka

Karta tytułowa

Jakub Błaszczykowski

Nazwanie go idolem, nie tylko piłkarskiej młodzieży, to nie przesada! Od lat jeden z najbardziej znanych i utytułowanych europejskich zawodników. Od 2007 roku jako pomocnik jest związany z klubem Borussia Dortmund i od tego czasu to również prawdziwy ambasador Polski i polskości. Uwielbiany przez kibiców niemieckiego klubu i uwielbiany tu, w kraju – jako świetny piłkarz i kapitan polskiej reprezentacji. Przygodę z piłką zaczął w swoich rodzinnych Truskolasach pod Częstochową. Trenuje od siódmego roku życia. Nie wszyscy może wiedzą, że cztery lata później w tragicznych okolicznościach stracił oboje rodziców. Z tym traumatycznym wspomnieniem i trudnym dzieciństwem zmaga się właściwie do dziś. Zwycięsko, bo Kuba to świetny facet! Prawdziwy twardziel, który nigdy się nie poddał, mimo że życie mocno dało mu w kość.

Historia, którą opowiedział widzom TVP1 w „Niepokonanych”, dla wielu Polaków była absolutną nowością. Od tamtej chwili Kubę podziwiano już nie tylko za grę na boisku, ale i za postawę życiową. I tak jest do dziś, choć to za mało powiedziane, bo Kuba dla innych robi coraz więcej.

Osoby, które w swoim życiu coś przeszły, mają to do siebie, że nie zapominają, skąd wyszły i ile pracy, ile wysiłku kosztowało ich to, żeby dojść do miejsca, gdzie są! – tak Kuba Błaszczykowski mówił w „Wiadomościach” w grudniu 2012 roku, w ostatnim dniu akcji „Szlachetna Paczka”, do której przyłączył się wspólnie z dwoma polskimi kolegami z niemieckiej drużyny. Właściwie Lewandowski, Piszczek i on nie mieli na to za bardzo czasu, bo mecze rozgrywają co trzy dni, dodatkowo ciągle trenują, więc trudno im znaleźć kilka godzin na robienie zakupów, stanie w kolejce do kasy i na koniec na to, aby wszystko ładnie zapakować. Ale on nawet przy pakowaniu przejął rolę kapitana, by wszystko dopiąć na ostatni guzik. Tak, aby za kilka dni sprawić radość siedmioosobowej rodzinie z Częstochowy, mieszkającej zaledwie na 40 metrach kwadratowych.

Kuba Błaszczykowski dobrze wie, jak to jest wychowywać się w poczuciu braku bezpieczeństwa. Dorastał bez rodziców. Jego dzieciństwo nie było łatwe.