Nędznicy. Tom 1 i Tom 2 - Victor Hugo - audiobook

Nędznicy. Tom 1 i Tom 2 audiobook

Victor Hugo

4,4

Opis

Audiobook w wersji pełnej oraz skróconej. A wszystko zaczyna się od kradzieży bochenka chleba!. Historia byłego galernika Jana Valjeana, komisarza Javera, Fantyny, Kozety i bojowników z paryskiej barykady staje się wielowątkową powieścią rozgrywającą się w XIX-wiecznej Francji. Stanowi zarówno wnikliwe spojrzenie na socjologiczne mechanizmy rządzące społeczeństwem, jak i zadziwiająco trafną analizę natury ludzkiej. Ale przede wszystkim jest pełną wartkiej akcji i przygód historią z pogranicza kryminału.
Zadziwia fakt, że ta powstała w drugiej połowie dziewiętnastego wieku powieść, ciągle króluje na listach bestsellerów, jest jedną z najczęściej komentowanych książek w historii literatury. O niesłabnącej popularności „Nędzników” świadczą liczne musicale, adaptacje filmowe i animowane. Historia Jana Valjeana, Javerta i Kozety znana jest nie tylko dorosłemu czytelnikowi, ale i młodemu odbiorcy.

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 24 godz. 11 min

Lektor: Marek Walczak

Oceny
4,4 (32 oceny)
21
7
2
1
1
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
sancho1984

Z braku laku…

Część pierwsza nagrana dwukrotnie.
10
Przemekhasturr
(edytowany)

Nie polecam

oceniam cześć pełna. Audiobook świetny. powieść żywa nie przegadana (co było raczej modne w tamtym czasie) i dobrze się zestarzała. Lektor świetny. daję jedną gwiazdkę bo właśnie się przekonałem że to tylko pierwszy tom a drugiego nie ma. Coś ta aplikacja ma problem, bo to nie pierwszy raz taki szajs się dzieje.
00
Iskierki-w-oczach

Dobrze spędzony czas

wlecze się, ale jestem niesamowicie ciekawa co się stanie
00
danutka82

Nie oderwiesz się od lektury

Świetna powieść o niesprawiedliwości.
00

Popularność