Myślenie matematyczne Zabawy i zadania dla starszych przedszkolaków -  - książka

Myślenie matematyczne Zabawy i zadania dla starszych przedszkolaków książka papierowa

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

59 propozycji zabaw i zadań, a dodatkowo kart pracy oraz kart demonstracyjnych, których celem jest rozwijanie podstawowych zakresów myślenia matematycznego u dzieci cztero- i pięcioletnich: orientowania się w przestrzeni, cech wielkościowych i porównywanie wielkości, miar.

Skuteczne przygotowanie dzieci do edukacji matematycznej w szkole!

Scenariusze zabaw są łatwe do realizacji w każdych warunkach: sali przedszkolnej, a także ogrodzie. W każdej z książek zawarto propozycje zabaw indywidualnych, zespołowych (grupa kilkorga dzieci) oraz grupowych (dla całej przedszkolnej grupy).

Gwarancją najwyższej jakości materiałów i pełnej zgodności z najnowszymi wytycznymi MEN są redaktorzy publikacji: Małgorzata Skura i Michał Lisicki.

Orientowanie się w przestrzeni – wskazywanie i nazywanie kierunków od siebie, drugiej osoby, przedmiotu, na kartce papieru, rysunku i siatce. Takie kompetencje są potrzebne dzieciom dla lepszego rozumienia położenia obiektów w przestrzeni, komunikowania się z innymi, uczenia się czytania i pisania, rozumienia względności spostrzeżeń i zmian typu przesunięcie i obrót, rozwoju myślenia, w tym – rozumowania operacyjnego.

Cechy wielkościowe i porównywanie wielkości – przedszkolaki zbierają doświadczenia w wyróżnianiu, nazywaniu, stosowaniu cech wielkościowych obiektów. Takie kompetencje są niezbędne przedszkolakom dla dostrzegania cechy obiektu, rozumienia, czym jest względność, posługiwania się myśleniem przez analogię, zrozumienia różnych miar, lepszego radzenia sobie z klasyfikowaniem.

Miary – przedszkolaki uczą się mierzenia i porównywania długości, wagi, pojemności oraz powierzchni obiektów. W ten sposób uczą się nie tylko nowych, praktycznych umiejętności, lecz także rozwijają się intelektualnie.

Liczba stron: 108

Format (wymiary): 20.4x28.4

ISBN: 9788380140226

Oceny
0,0
0
0
0
0
0