Myślenie matematyczne Zabawy i zadania dla starszych przedszkolaków -  - książka

Myślenie matematyczne Zabawy i zadania dla starszych przedszkolaków książka papierowa

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

29 propozycji zabaw i zadań, a dodatkowo karty pracy oraz karty demonstracyjnych, których celem jest rozwijanie podstawowych zakresów myślenia matematycznego u dzieci cztero- i pięcioletnich: myślenia przyczynowo-skutkowego i rozwiązywania problemów, zbierania i porządkowania informacji.

Skuteczne przygotowanie dzieci do edukacji matematycznej w szkole!

Scenariusze zabaw są łatwe do realizacji w każdych warunkach: sali przedszkolnej, a także ogrodzie. W każdej z książek zawarto propozycje zabaw indywidualnych, zespołowych (grupa kilkorga dzieci) oraz grupowych (dla całej przedszkolnej grupy).

Gwarancją najwyższej jakości materiałów i pełnej zgodności z najnowszymi wytycznymi MEN są redaktorzy publikacji: Małgorzata Skura i Michał Lisicki.

Myślenie przyczynowo-skutkowe i rozwiązywanie problemów – przedszkolaki starają się łączyć przyczynę ze skutkiem i próbują przewidywać, co się może zdarzyć – każde zdarzenie z czegoś wynika i każde zdarzenie może do czegoś doprowadzić. Zrozumienie tych zależności bardzo przydaje się w codziennym funkcjonowaniu dziecka.

Zbieranie i porządkowanie informacji – dzieci wykonują wiele czynności matematycznych – liczą, rachują, porównują i kodują liczebności w taki sposób, aby inni mogli je odczytać. Przedszkolaki uczą się też korzystania i analizowania informacji zapisanych w tabelach, wykresach, diagramach, których mnóstwo jest wokół nas: od rozkładów jazdy autobusów.

Liczba stron: 80

Format (wymiary): 20.4x28.4

ISBN: 9788380140233