Miłość nie do pomylenia - Trabert Wanda - książka

Miłość nie do pomylenia książka papierowa

Trabert Wanda

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Tytuł książki "Miłość nie do pomylenia" od razu prowokuje do pytania: z czym mielibyśmy miłość pomylić? Odpowiedź znajdziemy na stronach książki. To zbiór tekstów wybitnej i cenionej psychoterapeutki. Układają się one w przejmującą opowieść o ludzkich relacjach, emocjach, niemożnościach. Wanda Trabert (Sztander) z troską, ale i życzliwością pochyla się nad ludzkimi słabościami, przygląda się im i stara się pokazać ścieżki, którymi można od nich odejść. Otwierający książkę tekst „Ludzie mylą miłość” budzi silne emocje czytelników. Także pozostałe teksty nie pozostawiają ich obojętnymi.Książka jest łatwa w odbiorze, porusza tematy bliskie w zasadzie każdemu, a już na pewno poszukującej, oczytanej kobiecie. Jest tu dużo cytatów w stylu aforyzmów, złotych myśli, które coś w nas poruszają, skłaniają do refleksji, dają rady, delikatnie kierunkują, wartościują.
Znajdziemy w niej m.in odpowiedzi na pytania:
Jak ludzie mylą miłość?
Dlaczego czasem nie znajdujemy miłości, choć tak bardzo jej szukamy?
Dlaczego rodzina nie musi być idealna?
Na ile kobieta jest Wielką Tkaczką, a mężczyzna Wielkim Budowniczym?
Co po rozwodzie?

"Zawsze miałem wrażenie, że nam wszystkim z niewiadomych powodów – choć mogę się domyślać, że z powodu swojej skromności i delikatności – Wanda nie mówi wszystkiego, co wie, bo chce, byśmy dalej poszli już sami. Jak powiadają chasydzi: „Nie pytaj o drogę tego, który ją zna, bo nie pozwoli ci błądzić”. Wanda nigdy nie zabraniała nikomu błądzenia. Sama za to płaci wysoką cenę, z bólem wypatrując tych, którzy drogę pogubili i do tej pory odnaleźć nie mogą. To jest cena miłości, jaką Wanda płaci; miłości, której z niczym nie można pomylić."
(ze wstępu Bogdana Białka)

"W przywiązaniu do miłości przegrywa człowiek, broniąc paradoksalnie i rozpaczliwie ideologii, która go niszczy. W obronie przed bólem porzucenia, w lęku przed naruszeniem poczucia wartości, w niechęci przed konfrontacją z głębszą odpowiedzialnością. Różnie. Jedno jest pewne: tam, gdzie kocha się miłość, człowiek jest drugorzędnym statysta w sztuce z gwiazdorskim występem, a niektórzy z nas, owładnięci pasją miłości, rozgrywające tę sztukę przez całe życie.
(z tekstu „Ludzie mylą miłość")

Wanda TRABERT (Sztander) jest psychologiem klinicznym, certyfikowanym psychoterapeutą i superwizorem psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pracuje w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Prowadzi terapię małżeństw. Jest autorką wielu książek, m.in. „Poza kontrolą”, „Rozmowy, które pomagają”, „Przed klasówką z miłości”.

Liczba stron: 144

Format (wymiary): 14.5x21.0cm

ISBN: 9788364721083

Oceny
0,0
0
0
0
0
0