List do ojca - Franz Kafka - audiobook

List do ojca audiobook

Franz Kafka

4,1

Opis

Od dzieciństwa Kafka zdawał sobie sprawę, że jest stale przez ojca oceniany i ta ocena nie jest dla niego korzystna. W 1919 roku napisał przejmujący List do ojca, w którym podkreśla, że ciągły lęk, poczucie małości wobec rodzica skrzywiły jego psychikę, zdecydowały o braku wiary w siebie i poczuciu własnej słabości. Miłość do ojca miesza się tu z nienawiścią.

Franz Kafka – urodzony w 1883 roku w Pradze niemieckojęzyczny pisarz o żydowskich korzeniach. Studiował filologię germańską oraz prawo, które ukończył, otrzymując tytuł doktora prawa. Po studiach pracował jako agent w firmie ubezpieczeniowej. Jego debiut przypada na 1908 rok i czasopismo „Hyperion". Pisał dziennik, opowiadania i powieści. Ostatnią wydano już po jego śmierci w 1927 pt. „Ameryka". W jego utworach dominuje świat pozbawiony racjonalności, za to pełen surrealizmu i anonimowości. Jego bohaterzy to samotne i wyobcowane jednostki.

 

Wydawca:POTOPData wydania:2021-06-11Czas trwania:1H 41MISBN:9788396156648

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 1 godz. 41 min

Lektor: Maciej Kowalik

Oceny
4,1 (92 oceny)
36
35
12
9
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
ksosinskanowak

Dobrze spędzony czas

Przejmująca lektura. Szczególnie, że list jest napisany przez Kafkę do swojego prawdziwego ojca. Polecam szczególnie rodzicom, aby mieli zobaczyli, jak ich decyzje, zachowanie i słowa wpływają na całe życie dzieci.
00
NataliaM2000

Dobrze spędzony czas

Dosyć smutna książka
00
Gustavoo

Nie oderwiesz się od lektury

Mój trzeci Kafka w tym miesiącu. Tym razem nie w formie opowiadania, a historii własnej o relacji z ojcem. Jest w tych listach coś uniwersalnego, coś co każde dziecko czyjegoś ojca może odczuć - i to nawet w przypadkach, gdy własna relacja z tatą jest w najlepszym porządku (jak to wygląda w moim przypadku). Cieszę się, że wcześniej zapoznałam się z "Procesem" i "Przemianą". Zaczynam trochę inaczej patrzeć na wątki w nich zawarte, po dowiedzeniu się więcej o stosunku Franza do ojca. Piękna rzecz. Trudna i uniwersalna.
00
azutodragon

Całkiem niezła

Takie trochę żale dziecka do rodzica.
00
Faflusiak

Nie oderwiesz się od lektury

Wspaniała książka-list. Wiele z tego co człowiek chciałby powiedzieć swoim rodzicom, ale tez po prostu znakomita literatura.
00

Popularność