List do ojca - Franz Kafka - audiobook

List do ojca audiobook

Franz Kafka

3,9

Opis

Od dzieciństwa Kafka zdawał sobie sprawę, że jest stale przez ojca oceniany i ta ocena nie jest dla niego korzystna. W 1919 roku napisał przejmujący List do ojca, w którym podkreśla, że ciągły lęk, poczucie małości wobec rodzica skrzywiły jego psychikę, zdecydowały o braku wiary w siebie i poczuciu własnej słabości. Miłość do ojca miesza się tu z nienawiścią.

Franz Kafka – urodzony w 1883 roku w Pradze niemieckojęzyczny pisarz o żydowskich korzeniach. Studiował filologię germańską oraz prawo, które ukończył, otrzymując tytuł doktora prawa. Po studiach pracował jako agent w firmie ubezpieczeniowej. Jego debiut przypada na 1908 rok i czasopismo „Hyperion". Pisał dziennik, opowiadania i powieści. Ostatnią wydano już po jego śmierci w 1927 pt. „Ameryka". W jego utworach dominuje świat pozbawiony racjonalności, za to pełen surrealizmu i anonimowości. Jego bohaterzy to samotne i wyobcowane jednostki.

 

Wydawca:POTOPData wydania:2021-06-11Czas trwania:1H 41MISBN:9788396156648

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 1 godz. 41 min

Lektor: Maciej Kowalik

Oceny
3,9 (54 oceny)
17
23
8
6
0
Sortuj według:
Gustavoo

Nie oderwiesz się od lektury

Mój trzeci Kafka w tym miesiącu. Tym razem nie w formie opowiadania, a historii własnej o relacji z ojcem. Jest w tych listach coś uniwersalnego, coś co każde dziecko czyjegoś ojca może odczuć - i to nawet w przypadkach, gdy własna relacja z tatą jest w najlepszym porządku (jak to wygląda w moim przypadku). Cieszę się, że wcześniej zapoznałam się z "Procesem" i "Przemianą". Zaczynam trochę inaczej patrzeć na wątki w nich zawarte, po dowiedzeniu się więcej o stosunku Franza do ojca. Piękna rzecz. Trudna i uniwersalna.
00
azutodragon

Całkiem niezła

Takie trochę żale dziecka do rodzica.
00
Faflusiak

Nie oderwiesz się od lektury

Wspaniała książka-list. Wiele z tego co człowiek chciałby powiedzieć swoim rodzicom, ale tez po prostu znakomita literatura.
00
makalonka2000

Nie oderwiesz się od lektury

Wow! Szczere do bólu wyznanie, opis tego, co Kafka czuł do ojca i jak to oceniał. Dosadne, mocne, prawdziwe.
00

Popularność