Wyrok. Zbiór opowiadań - Franz Kafka - audiobook

Wyrok. Zbiór opowiadań audiobook

Franz Kafka

3,5

Opis

Gratka dla miłośników twórczości Franza Kafki.

Zbiór opowiadań obejmuje opowiadania: (1) Wyrok, (2) Kolonia karna, (3) Przed prawem, (4) Lekarz wiejski, (5) Na galerii, (6) Sprawozdanie dla Akademii, (7) Jedenastu synów.

Franz Kafka – urodzony w 1883 roku w Pradze niemieckojęzyczny pisarz o żydowskich korzeniach. Studiował filologię germańską oraz prawo, które ukończył, otrzymując tytuł doktora prawa. Po studiach pracował jako agent w firmie ubezpieczeniowej. Jego debiut przypada na 1908 rok i czasopismo „Hyperion". Pisał dziennik, opowiadania i powieści. Ostatnią wydano już po jego śmierci w 1927 pt. „Ameryka". W jego utworach dominuje świat pozbawiony racjonalności, za to pełen surrealizmu i anonimowości. Jego bohaterzy to samotne i wyobcowane jednostki.

 

Wydawca:POTOPData wydania:2022-04-13Czas trwania:2H 22MISBN:9788396452900

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 2 godz. 21 min

Lektor: Marcin Popczyński

Oceny
3,5 (4 oceny)
0
2
2
0
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
Tomasz1952

Dobrze spędzony czas

Feanc Kafka to kto go nie trawi ten go nie zrozumie. zarazem reflejxyjny jak i zbyt zagmatwany w myśl starej zasady "co miał autor na mysli". Do tego rewelacyjny lektor. Polecam
00

Popularność