Wydawca: Psychoskok Kategoria: Literatura faktu, reportaże, biografie Język: polski Rok wydania: 2014

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Liczba stron: 159 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Lider własnego życia - Aleksandra Jagodzińska

Do rąk Czytelników właśnie dociera książka Lider własnego życia” Aleksandry Jagodzińskiej. Publikacja w zasadzie jest poradnikiem dla osób zawodowo zajmujących się sprzedażą. „…Znajdziesz tutaj między innymi kompleksowo opracowane „Vademecum Kierownika”, które pomoże ci, wesprze w realizacji celów ilościowych i jakościowych. Sprawdzisz czy twoja wizja jest kompatybilna z wizją firmy. Odkryjesz różne oblicza motywacji i jej stałego partnera – motywatora. Zmierzysz się z własną intuicją i myślami, które każdego dnia towarzyszą ci w życiu. Liczne przykłady i wskazówki tutaj zawarte, wprowadzą cię do świata zarządzania.” Jednak tytuł książki wyraźnie wskazuje na to, że nie tylko sprawy zawodowe są tu istotne. Bo chociaż Polacy ciągle są jednym z najbardziej zapracowanych narodów na świecie, przez co w konsekwencji spędzamy nierzadko większą część życia w pracy lub na czynnościach z nią związanych, to przecież każdy z nas ma też swoje życie prywatne. I również w nim nieraz się zapętlamy, gubimy drogi i tracimy siły. Czasami także w sferze prywatnej potrzebujemy wsparcia, przewodnika. Wiedzę i bogactwo doświadczeń autorki możemy wykorzystać nie tylko w sferze zawodowej, lecz również w życiu osobistym.

Opinie o ebooku Lider własnego życia - Aleksandra Jagodzińska

Fragment ebooka Lider własnego życia - Aleksandra Jagodzińska

Aleksandra Jagodzińska "Lider własnego życia. Jak myśli kształtują drogę do sukcesu?"

Copyright © by Wydawnictwo Psychoskok, 2014 Copyright © by Aleksandra Jagodzińska, 2014

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część niniejszej publikacji nie może być reprodukowana, powielana i udostępniana w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody wydawcy.

Skład: Arkadiusz Woźniak INFOX e-booki Zdjęcie okładki: © Sergey Nivens - Fotolia.com Korekta: Paweł Markowski

ISBN: 978-83-7900-222-1

Wydawnictwo Psychoskok ul. Chopina 9, pok. 23, 62-507 Konin tel. (63) 242

Aleksandra Jagodzińska
Lider własnego życia
Jak myśli kształtują
drogę do sukcesu?
Wydawnictwo

OPINIE O KSIĄŻCE

Nikodem Marszałek - specjalista w dziedzinie motywacji. W Polsce popularyzuje kursy związane z rozwojem osobistym, terapiami psychologicznymi, konsultacjami biznesowymi. Jego osobistym mentorem i konsultantem był sam Robert Kiyosaki. Uczył się bezpośrednio u takich liderów i specjalistów jak: Brian Tracy, Zig Ziglar, dr Denis Waitley, Dexter Yager. Autor książek: „Motywacja bez granic. W jaki sposób najlepsi osiągają swoje cele i sukcesy”, „Odrodzenie Feniksa”. Wraz z Rozalią Garlicką stworzył metodę "Świadomej pracy z duszą". Więcej szczegółów znajdziesz na stronie: http://nikodemmarszalek.pl

„Aleksandra w swojej książce uczy od podstaw asertywności, wiary w siebie, jak kobieca ręka wpływa na zarządzanie. Ma ludzkie podejście do pracy w grupie, przywództwa, biznesu. W książce zawartych jest wiele pomysłów, własnych wypracowanych „sztuczek” zwiększających sprzedaż – co wielu kierowników, menadżerów z pewnością zainspiruje, bo opisuje nasz rodzimy rynek. Zawsze lubiłem czytać i zaglądać do książek napisanych przez naszych rodaków, bo ich osiągnięcia bardziej rezonują, niż te zawarte w zagranicznych publikacjach. No cóż, Polska to specyficzny rynek, a wielu naszych liderów jest na światowym poziomie. Zacznij swoją przygodę, ale również dowiedz się nowego na temat przywództwa osobistego i społecznego z książki Aleksandry, bo ja pierwsze rozdziały czytałem z zaskoczeniem i entuzjazmem,wzdychając.

P.S.Więcej kobiet na kierowniczych stanowiskach, to bym widział. Chyba, że my, mężczyźni, nauczymy się działać z empatią i zrozumieniem. Aleksandra zrobiła tutaj pierwszy krok”.

Paweł Lenar – trener, przedsiębiorca, lider aktywnie działający w marketingu sieciowym. W krótkim czasie zbudował wielotysięczną strukturę MLM rozwijającą się w Polsce, w Europie i na świecie. Zwycięzca w konkursie PNSA 2011 (Polish National Sales Awards - nagradza najlepszych w sprzedaży), autor książek: „MLM Profesjonalny marketing sieciowy – sposób na sukces w biznesie”, „Sekrety skutecznych prezentacji multimedialnych”, „Profesjonalna prezentacja multimedialna. Jak uniknąć 27 najczęściej popełnianych błędów”, „ SWiSHmax. Ćwiczenia”.

„Gratuluję książki, bardzo praktyczny przewodnik.

Myślę, że książka będzie bardzo pomocna dla wielu ludzi”

Joanna Janikowska – niezależny partner i współtwórczyni rynku Synergy WorldWide – firma oferująca najwyższej jakości produkty dedykowane ochronie życia i zdrowia. Należy do grona mówców „Skrzydeł Sukcesu”. Wraz z mężem współpracują z liderami MLM tworząc wspólnie biznes, który nazywają „biznesem z duszą”. Ich przesłanie nakłada się na misję Synergy: POZOSTAW PO SOBIE ŚLAD, więc i Joanna Janikowska pozostawiła ślad u mnie, na stronach tej książki.

„Niezwykle trafne i esencjonalne ujęcie tematu. Choć autorka książki kieruje swój poradnik głównie do osób zajmujących się sprzedażą bezpośrednią, to zawarte w niej, sprawdzone rozwiązania, wskazówki i sugestie z pewnością będą pomocne również dla osób zajmujących się innego rodzaju działalnością. Jej dodatkową zaletą jest umiejętne zastosowanie wypowiedzi ludzi sukcesu, dzięki czemu nie tylko edukuje, ale również inspiruje i motywuje”

WPROWADZENIE

„Twoja podświadomość nie wdaje się z tobą w dyskusje. akceptuje to, co oznajmia świadomość. Jeśli powiesz: „Nie stać mnie na to”, twoja podświadomość weźmie się do pracy, by uczynić to twierdzenie prawdą.

Wybierz lepszą myśl. Oznajmij: „Kupuję to.

Mój umysł się na to zgadza”.

Dr Joseph Murphy

Co ta książka może ci dać?

Książka ta odkryje przed tobą głębię świata zawodowego, w którym teraz żyjesz lub w którym chciałbyś się znaleźć. Jest ona zarówno dla osób stawiających pierwsze kroki na polu zarządzania, jak i dla osób „zaprawionych już w bojach”. Znajdziesz tutaj między innymi kompleksowo opracowane „Vademecum Kierownika”, które pomoże ci, wesprze w realizacji celów ilościowych i jakościowych. Sprawdzisz czy twoja wizja jest kompatybilna z wizją firmy. Odkryjesz różne oblicza motywacji i jej stałego partnera – motywatora. Zmierzysz się z własną intuicją i myślami, które każdego dnia towarzyszą ci w życiu. Liczne przykłady i wskazówki tutaj zawarte, wprowadzą cię do świata zarządzania. Dowiesz się co sądzą o sukcesie i o byciu Liderem własnego życia osoby, które już odniosły sukces!

Z pewnością nie raz poczułeś się zagubiony lub też poirytowany tym, co dzieje się wokół ciebie. Czasami wydaje się, że powstałe sytuacje są bez wyjścia, a ludzie, którzy nas otaczają i z nami pracują są do niczego. Jak myślisz, dlaczego tak się dzieje? Skąd w ogóle pojawiają się takie myśli i czy mają wpływ na twoje życie? Dlaczego ktoś ma lepsze wyniki od ciebie? wyższą pensję? Dowiesz się również co to znaczy być liderem. Czy jest jakaś różnica pomiędzy liderem a kierownikiem? Jak sprawić, aby sprzedaż ruszyła? Jak rozmawiać z ludźmi? Czy „wypada” być empatycznym? Czy twój wygląd ma znaczenie dla innych? Jak radzić sobie w tzw. sytuacjach kryzysowych? Jakie znaczenie mają wartości w twoim rozwoju? Skąd brać pomysły i jak je wykorzystywać w świecie zarządzania? Jak sprawić, aby wszystko „grało” i działało? Na te i mnóstwo innych pytań znajdziesz tutaj odpowiedzi.

 Dlaczego lider własnego życia?

Patrząc przez pryzmat czasu, pracy na różnych stanowiskach w tym i kierowniczych, bardzo często odczuwałam brak kogoś, kto mógłby mną właściwie pokierować, brakowało mi mentora. Często nie dawano mi nawet możliwości, aby wdrożyć pomysły, które zrodziły mi się w głowie, które dostrzegłam u konkurencji, a które z powodzeniem można było wykorzystać w całej sieci sprzedaży, którą zarządzałam. Teraz już wiem, że spowodowane to było efektem tak zwanego „zapuszkowania się” przez niektóre firmy, braku wiary i otwartości na innowacje. Myślę również, że czasami za szybko „odpuszczałam,” pozwalając na to, aby moje pomysły, propozycje, przechodziły bez większego echa. Przekonałam się również, że pojawiające się sytuacje, okoliczności i ludzie byli też inspiracją do zrobienia i poznania czegoś nowego, innego oraz zagłębienia się w coś ,co w nas ma najpotężniejszą moc – nasz umysł. To mi pozwoliło skupić się w końcu na tym, co istotne i podążać ścieżką, którą sobie obrałam, odczytywać znaki stojące na wybranej drodze. Bywa, że czasami zgubię mapę, ale tak długo jej szukam, aż ją w końcu odnajdę. Dróżki, które czasami próbowały mnie odciągnąć od głównego kursu, też mnie czegoś nauczyły i wiele pokazały. Wzięłam więc pełną odpowiedzialność za swoje decyzje, za swoje życie i zdecydowałam, że to ja, nikt inny, będę liderem mojego życia!

Dlatego też ufam, że książka ta trafi w ręce osób, firm, które często niepotrzebnie zamykają się przed istotnymi wskazówkami, mogącymi diametralnie wpłynąć na ich życie oraz poprawić relacje międzyludzkie, czy też skłonić do głębszej refleksji. Pamiętajmy! Często najprostsze rozwiązania są najlepsze! Co zostało pokazane w tej książce.

Moim priorytetem było zawsze stanąć na wysokości zadania, aby wręcz wzorowo wywiązywać się z powierzonych mi obowiązków. Jednakże wiedząc to, co teraz wiem, jestem absolutnie pewna, że odniosłabym większą satysfakcję oraz sukces w tym, co robiłam wcześniej. Dlatego też powstała ta książka, będąca zbiorem moich doświadczeń, przemyśleń, obserwacji, a także zdobytej wiedzy, przeczytanych książek, odsłuchanych webinariów, przebytych szkoleń i z przyjemnością dzielę się tym wszystkim z tobą, życząc ci tym samym ogromnych sukcesów Drogi Czytelniku!!!

Czy będąc kierownikiem byłam liderem?

Myślę, że mało obiektywne byłoby stwierdzenie „tak”, ale już biorąc pod uwagę mój sposób bycia, relacje jakie mnie łączyły z moimi kontrahentami oraz całokształt współpracy, to moja odpowiedź brzmi jeszcze raz „tak”. Pozycję lidera buduje się systematycznie i z entuzjazmem, tym bardziej, gdy wkracza się do nowej firmy, bo najpierw budujemy zaufanie, a następnie poprzez swoją osobę, poprzez to, co i jak robimy, albo porywamy innych, albo nie. Odchodząc z firmy kolportażowej, w której pracowałam, zostałam bardzo mile zaskoczona przez moich współpracowników. Na pożegnanie obdarowali mnie prezentem i kwiatami, czego zupełnie się nie spodziewałam. Do tego otrzymałam kartkę z przemiłymi wpisami i dedykacją. W ramach wdzięczności zaprosiłam moich kontrahentów na pożegnalną kolację do restauracji, gdzie mieliśmy okazję powspominać cały okres naszej współpracy. Do samego końca pytano mnie czy nie ma szans, abym została, nie mogłam jednak tego uczynić - z przyczyn zdrowotnych, ale to już inna historia. W każdym razie, do dnia dzisiejszego z wielką przyjemnością i radością w sercu wspominam ten miły gest z ich strony, mając tym samym pełną satysfakcję z relacji, jaką udało mi się stworzyć z moimi współpracownikami, czego i tobie życzę.

„Czy ja mogę powiedzieć o sobie, że jestem kobietą sukcesu? Tak. Całe życie starałam się działać na najwyższym poziomie swoich możliwości. Realizować swoje marzenia, zachowując jednocześnie równowagę pomiędzy dwoma płaszczyznami życia – pracą i rodziną. Dążę do tego, by żyć w zgodzie z samą sobą i w taki sposób, aby nie wstydzić się tego, kim jestem i co robię. Jestem odpowiedzialna za swoje postępowanie. Liczę się z innymi ludźmi – biorę pod uwagę ich uczucia, nikogo celowo nie krzywdzę. Idę zawsze do przodu starając się nie zrażać chwilowymi niepowodzeniami. Jeśli jestem przekonana o swojej racji, potrafię konsekwentnie o nią walczyć i z wielkim uporem dążyć do realizacji własnych pomysłów. Kiedy zaś nie jestem pewna, czy dobrze postępuję – słucham innych i wtedy wyrabiam sobie własne zdanie – podejmuję decyzję”.

Dr Irena Eris

Przeglądając pewnej nocy okna internetu natrafiłam na powyższe słowa jednej z najbardziej rozpoznawalnych kobiet sukcesu w naszym kraju i czytałam to jednym tchem, jakbym była zahipnotyzowana. Mądrość wypływająca z nich świadczy nie tylko o dojrzałości emocjonalnej dr Ireny Eris, ale również o głębokiej wierze w swoje umiejętności oraz niczym niewzruszonej determinacji do osiągnięcia wyznaczonego celu, do sięgnięcia po najpiękniejszą gwiazdę zwaną Sukcesem Życiowym.

Bycie Liderem Własnego Życia to także bycie człowiekiem odważnym i świadomym, krok po kroku, konsekwentnie realizującym swój plan. Zdaję sobie sprawę, że bywają chwile zwątpienia, niepewności, a nawet rezygnacji. Najważniejsze jednak, aby bronić się przed opozycją, która próbuje przejąć panowanie nad naszymi myślami, zabrać plany działania i spalić je niczym nic niewarte postanowienia. To tak, jakbyśmy pozwolili komuś zniszczyć tablicę naszego życia, naszych marzeń, więc i nas. Dlatego nigdy nikomu nie pozwólmy na to.

Czym jest dla pana/pani sukces oraz co oznacza dla państwa być liderem własnego życia? – zobacz jak odpowiedzieli mi na te pytania ludzie sukcesu!

Przed wydaniem książki postanowiłam, odważyłam się i rozesłałam maile do będących na mojej liście osób sukcesu, z prośbą o udzielenie odpowiedzi na nurtujące większość ludzi pytania typu:

Czym

jest dla Pana/Pani sukces?

Co

oznacza dla Pana/Pani być Liderem Własnego Życia?

W ramach podziękowania przesłałam moją książkę – jeszcze przed jej publikacją w formacie PDF - w prezencie wszystkim, nawet tym osobom, które nie odpowiedziały mi. Czy byłam zawiedziona i zniechęcona, że nie każdy odpowiedział mi? Absolutnie nie! Bo przecież nie o to tutaj chodzi. Cierpliwość się opłaciła i byłam pod wielkim wrażeniem, że osoby, które odniosły sukces finansowy oraz osobisty, znalazły czas i chęci, aby się tym podzielić ze mną, a teraz ja dzielę się tym z tobą. Potraktowałam to jako kolejny mój sukces. Ucieszyły mnie opinie, wskazówki i wypowiedzi osób, które są fachowcami w swojej dziedzinie, które odważyły się sięgnąć po swoje marzenia, za co bardzo je szanuję, cenię i dziękuję im. A teraz poznaj wypowiedzi tych osób:

Paweł Lenar – trener, przedsiębiorca, lider aktywnie działający w marketingu sieciowym. W krótkim czasie zbudował wielotysięczną strukturę MLM rozwijającą się w Polsce, w Europie i na świecie. Zwycięzca w konkursie PNSA 2011 (Polish National Sales Awards - nagradza najlepszych w sprzedaży), autor książek: „MLM Profesjonalny marketing sieciowy – sposób na sukces w biznesie”, „Sekrety skutecznych prezentacji multimedialnych”, „Profesjonalna prezentacja multimedialna. Jak uniknąć 27 najczęściej popełnianych błędów”, „ SWiSHmax. Ćwiczenia”.

Czym jest dla Pana sukces?

 „Dla mnie sukces oznacza wolność wyboru każdego dnia. Sukcesem jest dla mnie możliwość decydowania o tym jak i z kim spędzam swój czas.

Sukces to dla mnie również maksymalne wykorzystanie potencjału, którym dysponujemy. Dla mnie sukces to czas spędzony z rodziną, możliwość podróżowania i realizowania pasji.

We współczesnym świecie nie ma czegoś takiego jak prawdziwa wolność bez finansowej niezależności. Dlatego sukcesem jest również moim zdaniem posiadanie kolumny aktywów, która generuje co miesiąc dochód pasywny”. 

Co oznacza dla Pana być Liderem Własnego Życia?

 „Dla mnie bycie liderem własnego życia oznacza codzienne życie zgodnie z własnymi zasadami. Lider własnego życia to osoba, która stawia sobie ambitne cele, wyznacza kierunek działań i sama tworzy swoją rzeczywistość. Bycie liderem oznacza podążanie za swoimi marzeniami. Prawdziwy lider to osoba pewna siebie, zdecydowana, ambitna, ale jednocześnie pełna pokory. Lider wie czego chce i przez cały czas szuka sposobów, które pozwolą mu zrealizować zamierzenia. Warto być liderem własnego życia, ponieważ każdy z nas ma tylko jedną szansę, aby nim być”.

Nikodem Marszałek - specjalista w dziedzinie motywacji. W Polsce popularyzuje kursy związane z rozwojem osobistym, terapiami psychologicznymi, konsultacjami biznesowymi. Jego osobistym mentorem i konsultantem był sam Robert Kiyosaki. Uczył się bezpośrednio u takich liderów i specjalistów jak: Brian Tracy, Zig Ziglar, dr Denis Waitler, Dexter Yager. Autor książek: „Motywacja bez granic. W jaki sposób najlepsi osiągają swoje cele i sukcesy”, „Odrodzenie Feniksa”. Wraz z Rozalią Garlicką stworzył metodę "Świadomej pracy z duszą". Więcej szczegółów znajdziesz na stronie:

http://www.nikodemmarszalek.pl/

Czym jest dla Pana sukces?

„Na początku sukces odbierałem, jako realizacje własnych zamierzeń. Mam tu na myśli marzenia, cele, najskrytsze pragnienia. Dopiero wiele, wiele lat później odkryłem, że sukcesem nie jest ani zrealizowanie najtrudniejszego planu ani osiągnięcie wielkich laur. Małymi kroczkami pojawiło się w moim sercu, a dopiero później w umyśle, poczucie, że sukces jest nie tyle co samą drogą, którą zmierzamy każdego dnia, co uczuciem szczęścia podczas tej podróży.

Szczęśliwym oznacza spełnionym i spełniającym się człowiekiem na co dzień. Wcześniej uważałem, że bez osiągnięcia wysokich kontraktów, wyszkolenia najlepszych liderów, nie osiągnę spełnienia. Myliłem się, ale właśnie to pozwolenie sobie na mylenie, upadanie, błędy, również zaliczam do sukcesu, sukcesu pracy nad sobą, pracy w doskonaleniu się. Takie podejście pozwala być lepszym człowiekiem, liderem, autorytetem rozumiejących losy i emocje naszych bliskich, którzy podążają wraz z nami”.

Co oznacza dla Pana być Liderem Własnego Życia?

„Głównie oznacza być przewodnikiem samego siebie. Tyle osób, ludzi, ekspertów cały czas mówi nam, co możemy, jacy mamy być, jak się zachowywać, że pod natłokiem cudzych ocen przestajemy wierzyć sobie. Zaczynamy deprecjonować odczucia, cichy głos intuicji, odrzucamy wyznawane wartości. Czemu tak czynimy? Bo nie jesteśmy liderami własnego życia, pozwalamy innym mówić, co jest słuszne i dobre. Niestety, tak daleko nie dojdziemy. Może na początku osiągniemy pewne efekty, coś się zmieni, ale drugi człowiek – choćby nie wiem jak był mądry, empatyczny był , nie rozumie, co siedzi w nas samych, co potrzebujemy i pragniemy. Warto wyśrodkować podążanie za kimś z zachowaniem zdrowego rozsądku. Lider to nie osoba, która pozjadała wszystkie rozumy, ale człowiek świadomy siebie i swoich ograniczeń. Dlatego podążanie za głosem serca i rozumu, nie umniejszanie sobie, choćby nie wiem jak wielu krytyków go spotkało, jest podstawą Lidera Własnego Życia. No cóż – jest jeden minus bycia liderem. Otóż nie wszyscy chcą być odpowiedzialni za swoje życie, bo lękają się konsekwencji swoich czynów. No cóż, życie to nauka podejmowania decyzji. Im szybciej zdecydujesz się być Liderem Własnego Życia, tym szybciej osiągniesz z tego tytułu profity. Ja w Ciebie wierzę”.

Joanna Janikowska – niezależny partner i współtwórczyni rynku Synergy WorldWide – firma oferująca najwyższej jakości produkty dedykowane ochronie życia i zdrowia. Należy do grona mówców „Skrzydeł Sukcesu”. Wraz z mężem współpracują z liderami MLM tworząc wspólnie biznes, który nazywają „biznesem z duszą”. Ich przesłanie nakłada się na misję Synergy: POZOSTAW PO SOBIE ŚLAD, więc i Joanna Janikowska pozostawiła swój ślad u mnie, na stronach tej książki.

Co oznacza dla Pani być Liderem Własnego Życia?

„Dla mnie poczucie bycia liderem własnego życia to spędzenie go w zgodzie z własnymi przekonaniami i gotowość ich bronienia. Bycie liderem to odwaga dokonywania wyborów i wzięcie za nie odpowiedzialności. To wyznaczenie sobie celu i szukanie rozwiązań jak go osiągnąć. To również dążenie do realizacji marzeń oraz ciągła praca nad doskonaleniem siebie. Lider własnego życia to osoba uczciwa i honorowa, pracowita i wytrwała, skromna, ale ze świadomością własnej wartości, empatyczna i otwarta na drugiego człowieka. To osoba, która patrząc na swoje odbicie w lustrze nie musi się czerwienić”.

Czym jest dla Pani sukces?

„Dla każdej osoby słowo „sukces” oznacza co innego, bo każdy ma inne dążenia, potrzeby, pasje, oczekiwania, zainteresowania, wizję przyszłości lub jej brak. Kiedyś jako sukces postrzegałam posiadanie rodziny żyjącej w zgodzie i miłości oraz pracę, która pozwala na w miarę spokojne życie”. 

Po poważnym wypadku samochodowym, który miał miejsce w 2006 roku, nastąpiły istotne przewartościowania i moment zatrzymania … zastanowienia się nad życiem i moim w nim miejscu - jaką rolę odgrywam, czy jestem ważna, a jeżeli tak, to dlaczego, co powinnam jeszcze zrobić, jaki ślad pozostawię po sobie. Wówczas wykrystalizował się cel: muszę zrobić wszystko, co w mojej mocy, by pomagać potrzebującym, ze szczególnym naciskiem na chore i osierocone dzieci. Ale tak to już jest w życiu, że ażeby dawać – trzeba mieć czym się dzielić. Dlatego moje zainteresowanie skupiłam na działalności w marketingu społecznościowym, jako narzędziu do wygenerowania odpowiednio wysokich dochodów. Teraz trzeba było jeszcze kilku lat nauki i poszukiwań, by znaleźć odpowiedni „pojazd”, czyli właściwą firmę. Obecnie realizuję z radością i pokorą moją misję pomagania innym poprzez dzielenie się wiedzą o rozwiązaniach pozwalających wyjść z wielu schorzeń z uratowaniem życia włącznie. Każdy człowiek, któremu pomogłam, to mój sukces, każde „dobrze, że jesteś”, to mój sukces, każde „dziękuję Bogu, że postawił cię na mojej drodze”, to mój sukces. To sukcesy, które są kamieniami na drodze do osiągnięcia tego ostatecznego, którym jest włączenie się w działanie fundacji na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz alimentowanie przynajmniej jednego z osieroconych i poprowadzenie go aż do uzyskania samodzielności. Jeżeli taki ślad pozostawię po sobie, to właśnie będzie mój sukces”. 

„Wyobraźnia jest wszystkim. To zapowiedź atrakcji, jakie szykuje ci życie”

Albert Einstein

Czy bycie liderem to „bułka z masłem” i jak się nim zostaje?

„Nie staniesz się liderem, dopóki naprawdę nie uwierzysz, że możesz nim zostać. Musisz wpisać w swą podświadomość dwa proste warunki: musisz wierzyć, że Twoje pragnienia mogą się ziścić, i musisz wierzyć, że twoje pragnienia ziszczą się naprawdę”

Dr Joseph Murphy

„Mów mi Lider”, takie przedstawienie swojej osoby zdecydowanie nie wystarczy. Bycie liderem to zarówno umiejętności jak i odpowiednie kompetencje. Czy wyobrażasz sobie osobę, która porywa tłumy, a nie ma pojęcia o tym, co mówi i robi? Ja też nie, bo w mgnieniu oka taka osoba przekonałaby się o swojej sytuacji i straconej pozycji, gdyż tak szybko jak grupa obdarzyłaby ją zaufaniem, tak też szybko by ją opuściła w obliczu sytuacji wymagających sprawdzenia się.

Tak