Ksiądz Jerzy Popiełuszko Cena wolności -  - książka

Ksiądz Jerzy Popiełuszko Cena wolności książka papierowa

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Ksiądz Jerzy Popiełuszko to postać niezwykła. Sługa boży służący ludziom i Ojczyźnie, który całe swoje życie poświęcił dla innych. Zawsze miał odwagę mówić prawdę. Prawdę o tym jak zniewolona jest Ojczyzna, jak ludzie bardzo pragną wolności. Wreszcie prawdę o tym, jak należy się zachowywać w tych trudnych czasach, jak żyć i jak nie tracić nadziei.
To, co wydarzyło się 19 października 1984 r. - najpierw uprowadzenie księdza Jerzego, później jego zamordowanie, to wszystko zmieniło Polskę i Polaków. Męczeńska śmierć księdza Jerzego dała namacalny dowód jak przesiąknięte złem są struktury komunistycznego państwa.
Relację z ostatnich chwil życia księdza Jerzego - a także wcześniejszej próby zabójstwa - znamy niemal wyłącznie ze słów jego oprawców. Dlatego dojście dziś do prawdy jest niezwykle trudne. W ostatnim czasie pojawiają się informacje o różnym przebiegu porwania i śmierci księdza Jerzego, jednak nie sposób ich dziś w żaden sposób zweryfikować. Te znaki zapytania pozostają także w tym komiksie.
Mamy nadzieję, że ta publikacja choć w niewielki sposób przyczyni się do tego, aby pamięć o księdzu Popiełuszce nigdy nie przeminęła. Aby nikt nigdy nie zapomniał jak wiele zawdzięcza mu Polska i jaką cenę ksiądz Jerzy zapłacił za to, że miał odwagę mówić prawdę.

Liczba stron: 32

Format (wymiary): 21.0x29.0cm

ISBN: 9788391983782