Kodeks Napoleona - Sójka-Zielińska Katarzyna - książka

Kodeks Napoleona książka papierowa

Sójka-Zielińska Katarzyna

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Moja chwała nie polega na 40 zwycięskich bitwach – mówił na wyspie św. Heleny Na-poleon – bo pamięć o nich zatarło Waterloo. Ale jest coś, czego nic nie zatrze, co żyć będzie wiecznie; tym jest mój Kodeks cywilny. Kodeks […] żyje już przeszło 200 lat, a uroczystości jubileuszowe były świętowane przez środowiska prawnicze kilku kontynentów […]” (fragment Przedmowy).
W roku 2008 upływa 200 lat od wprowadzenia Kodeksu Napoleona do Polski. Jest to zarazem rocznica dwustulecia Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, którego zaczątkiem była Szkoła Prawa powołana do życia w 1808 r., „aby – jak pisano – zaradzić najnaglejszej potrzebie poznania Kodeksu Napoleona Wielkiego”.

Drugie wydanie monografii zostało wzbogacone o aneks zawierający pełny tekst pierwszego polskiego przekładu Kodeksu Napoleona z 1808 r. w opracowaniu i ze wstępem dr Anny Rosner z Wydziału Prawa i Administracji UW.

Książkę adresujemy nie tylko do studentów prawa (jako literaturę pomocniczą do wykładów historii prawa, filozofii prawa, prawa cywilnego i prawa europejskiego), lecz także do tych z Państwa, których interesują czasy napoleońskie i ich wpływ na współczesne ustawodawstwo.

Niniejsza pozycja stanowi uzupełnienie publikacji rocznicowych związanych z Jubileuszem 200 lat istnienia Wydziału Prawa i Administracji UW, wydanych przez LexisNexis – patrona wydawniczego tego Jubileuszu.

Katarzyna Sójka-Zielińska – profesor zwyczajny Wydziału Prawa i Administracji UW, autorka licznych publikacji z zakresu prawa prywatnego i karnego nowożytnej Europy, dziejów myśli prawniczej oraz historii praw człowieka.

uzupełnione edycją Kodeksu Napoleona z 1808 r. w opracowaniu i ze wstępem dr Anny Rosner.

Liczba stron: 592

Format (wymiary): 14.5x21.0cm

ISBN: 9788376200255