JPK_VAT od 1 lipca 2021 -  - książka

JPK_VAT od 1 lipca 2021 książka papierowa

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy

39,90 zł

Opis

Od 1 października 2020 r. podatnicy sporządzają i przesyłają dokument elektroniczny w formacie JPK_V7, który składa się z części ewidencyjnej i deklaracyjnej. Po niespełna roku obowiązywania nowego JPK prawodawca postanowił jednak doprecyzować oraz zmienić zakres stosowania kodów GTU i transakcyjnych. Dokonano także zmian w zasadach wpisywania niektórych dokumentów do JPK.
Zakres informacyjny JPK_V7 wymaga ewidencjonowania większej liczby danych o przeprowadzonych transakcjach sprzedaży i zakupu oraz oznaczania niektórych dokumentów kodami: GTU, transakcyjnymi czy dokumentacyjnymi. Nowa struktura JPK przysparza wielu praktycznych problemów. Dlatego też MF postanowiło doprecyzować niektóre regulacje. Ponadto zostały zmienione zasady stosowania kodów, które obecnie są najbardziej problematyczne, tj. kodów TP i MPP. Uproszczone zostały także zasady wpisywania do ewidencji niektórych dokumentów.
Poradnik w praktyczny sposób omawia zasady wypełniania JPK_V7, uwzględniając zmiany i aktualne stanowisko organów podatkowych. Jest on merytorycznym wsparciem dla wszystkich osób zaangażowanych w wypełnianie nowych obowiązków.
Z publikacji Czytelnik dowie się m.in.:
? jak zmieni się zakres stosowania kodów GTU,
? kiedy po zmianach będziemy stosowali kod TP,
? czy każda faktura będzie mogła być oznaczona kodem MPP,
? jak ewidencjonować paragony z NIP nabywcy,
? jak wpisywać bilety i paragony za przejazd autostradą uznane za faktury uproszczone,
? jak korygować JPK_V7,
? kiedy trzeba składać czynny żal, składając korektę JPK_V7.

Liczba stron: 112

Format (wymiary): 19.0x29.0cm

ISBN: 9788381379908

Oceny
0,0
0
0
0
0
0