Język angielski metodą skojarzeń - Michael Gruneberg, Patrycja Kamińska - ebook

Język angielski metodą skojarzeń ebook

Michael Gruneberg, Patrycja Kamińska

3,5

26 osób interesuje się tą książką

Opis

Niniejsza książka jest dla każdego kto pragnie szybko nauczyć się podstaw języka angielskiego. Może być używana zarówno przez dorosłych jak i dzieci. Nawet bardzo małe dzieci mogą skorzystać z tego kursu pod warunkiem, że rodzice będą odczytywać im skojarzenia. Kurs Język angielski metodą skojarzeń (Linkword) został napisany tak, aby każdy mógł krok po kroku nauczyć się podstawowej gramatyki i słownictwa. Po około dwunastu godzinach, a może nawet krótszym czasie, czytelnik będzie znał setki słówek oraz posiadał umiejętność ich układania w poprawnie skonstruowane zdania. Dlatego książka niniejsza jest idealną pozycją dla turysty lub człowieka interesu, któremu potrzebna jest podstawowa znajomość języka, aby być zrozumianym np. w hotelu, w czasie zwiedzania, w restauracji, w nagłych wypadkach itp. Podręcznik jest również doskonałym uzupełnieniem każdego kursu dla początkujących.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
czytnikach Kindle™
(dla wybranych pakietów)
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 98

Odsłuch ebooka (TTS) dostepny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
Oceny
3,5 (75 ocen)
27
16
13
8
11
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
domslowikow

Nie oderwiesz się od lektury

Ktoś napisał, że dydaktyczny dramat, możliwe... Ale proszę przeczytać do kogo adresowana jest ta książka, nie do dzieci w klasie 4 szkoły podstawowej, a do osób, które nie miały do czynienia z angielskim, a potrzebują nauczyć się go na tyle, by dogadać się w najprostszych słowach np w hotelu. Metoda skojarzeń nie jest dobra dla wszystkich, mi się to bardzo podoba. A od siebie: Każda metoda jest dobra, o ile ułatwia ona naukę i prowadzi do celu, czy to metoda szkolno-książkowa 😉, obrazkowa, fiszek, lektora, tłumacza google, nagrań dźwiękowych, czy niniejsza skojarzeń. Pozdrawiam
10
tswpgdynia

Nie polecam

Już napisałem, ale skasowaliście bo nie było oceny. Wrócić do opisu nie można Zatem do braku szacunku dla głoszonej przez Was treści (hiszpański to angielski???) dochodzi indolencja osób tworzących tego typu oprogramowanie co do powrotu do już wpisanej treści . 😂😂😂
10
Ewabogu

Całkiem niezła

Ok
00
juskes86

Nie polecam

Dydaktyczny dramat. Stanowczo odradzam!
00
Malgosia20222

Nie polecam

👻
00

Popularność
MICHAEL GRUNEBERG PATRYCJA KAMIŃSKA

Język angielski metodą skojarzeń

czyli  JĘZYK ANGIELSKI METODĄ LINKWORD

Tytuł: Język angielski metodą skojarzeń

Autorzy - Michael Gruneberg, Patrycja Kamińska

Opracowanie i skład - Joanna Kozłowska, Patrycja Kamińska

Projekt okładki - Adam Antoszczak

© Copyright by Linkword Languages

ISBN: 978-83-938776-2-1

Niniejsza publikacja ani żaden jej fragment nie mogą być kopiowane, ani w jakikolwiek inny sposób reprodukowane, powielane, ani odczytywane w środkach publicznego przekazu bez pisemnej zgody wydawcy. Wykonywanie kopii metodą kserograficzną, fotograficzną, a także kopiowanie książki na nośniku filmowym, magnetycznym lub innym powoduje naruszenie praw autorskich niniejszej publikacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone.

All rights reserved.

Wydawca:

ul. Kruszcowa 25

70-730 Szczecin

Email: [email protected]

www.goodmemory.pl

Konwersja do epub A3M Agencja Internetowa

PRZEDMOWA

DLA KOGO JEST JĘZYK ANGIELSKI METODĄ SKOJARZEŃ?

Niniejsza książka jest dla każdego kto pragnie szybko nauczyć się podstaw języka angielskiego. Może być używana zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Nawet bardzo małe dzieci mogą skorzystać z tego kursu, pod warunkiem, że rodzice będą odczytywać im skojarzenia.

Kurs Język angielski metodą skojarzeń został napisany tak, aby każdy mógł krok po kroku nauczyć się podstawowej gramatyki i słownictwa. Po około dwunastu godzinach, a może nawet krótszym czasie, czytelnik będzie znał setki słówek oraz posiadał umiejętność ich układania w poprawnie skonstruowane zdania. Dlatego książka niniejsza jest idealną pozycją dla turysty lub człowieka interesu, któremu potrzebna jest podstawowa znajomość języka, aby być zrozumianym np. w hotelu, w czasie zwiedzania, w restauracji, w nagłych wypadkach itp.

Podręcznik, który trzymają Państwo w ręku, jest również doskonałym uzupełnieniem każdego kursu dla początkujących. Wielu uczniów, którzy korzystali z innych wersji językowych niniejszego kursu stwierdziło, iż po raz pierwszy udało im się z łatwością zapamiętać słowa w języku obcym, a także zrozumieć podstawy jego gramatyki.

JAK UŻYWAĆ KSIĄŻKI JĘZYK ANGIELSKI METODĄ SKOJARZEŃ?

1. Słówka będą prezentowane w następujący sposób:

Po angielsku, JAGNIĘ to LAMB: [lam]

Wyobraź sobie, że jagnię zmienia się w lamę.

2. Twoim zadaniem jest wyobrazić sobie jagnię, które zamienia się w lamę tak realistycznie, jak tylko potrafisz. Spróbuj zatrzymać ten obraz przez około dziesięć sekund, a następnie przejdź do kolejnego skojarzenia. Bardzo istotnym jest wyobrażanie sobie każdego obrazu przez co najmniej dziesięć sekund – jest to warunek konieczny do skutecznego zapamiętania każdego słowa.

3. W niektórych przypadkach angielskie słowo wymawia się bardzo podobnie jak w języku polskim. Na przykład, po angielsku FILM to tak samo jak po polsku, FILM, przy czym angielska wymowa jest bardzo podobna do polskiej. W takich sytuacjach będziesz sobie kojarzył angielskie słowo z melonikiem (rzeczą typowo angielską). Wyobraź sobie jedyne kino, które wyświetla film na temat znaczenia meloników. Gdy przypomnisz sobie, o czym był wyobrażony przez Ciebie film, będziesz wiedzieć, że angielskie słowo FILM brzmi prawie tak samo jak jego polski odpowiednik.

4. Przykłady i zdania do tłumaczenia zawarte w tym podręczniku mogą się wydać dziwaczne, a nawet głupie. Zostały one jednak celowo zaprojektowane w ten sposób, aby zilustrować elementy gramatyki, a przy tym uniknąć uczenia się na pamięć pożytecznych zdań bez zrozumienia ich struktury.

5. Przybliżona wymowa każdego słowa podana jest w nawiasach kwadratowych za każdym razem, gdy słowo pojawia się po raz pierwszy.

Na przykład:

Po angielsku, WIEPRZOWINA to PORK [po:k]

Jak widać w powyższym przykładzie, po niektórych samogłoskach w wielu wyrazach znajdziesz dwukropek. Oznacza on, że daną samogłoskę należy wymówić nieco dłużej. W języku angielskim są także dźwięki, które w języku polskim nie istnieją. Angielska kombinacja liter TH wymawiana może być na dwa sposoby, zależnie od wyrazu. Najbliższymi polskimi odpowiednikami tych dźwięków są F i W. W podanej w nawiasach wymowie będą one podkreślone, aby zaznaczyć, że są tylko przybliżonymi dźwiękami.

Na przykład:

the [wy]

Nie przejmuj się jednak zbytnio wymową: przybliżona wymowa sprawi, że będziesz zrozumiany.

KILKA UWAG PRAKTYCZNYCH

Najlepiej przerobić cały kurs tak szybko jak to możliwe. Wielu osobom udaje się to osiągnąć, szczególnie jeśli zaczynają w piątek wieczorem i kończą w niedzielę.

Zrób sobie dziesięciominutową przerwę po każdym rozdziale. Zawsze przerwij naukę, jeśli czujesz się zmęczony.

Nie zamartwiaj się, że zapomnisz nowe słowa. Nawet jeśli tak się stanie, nie cofaj się do nich. Pomyśl o tym, jak dużo się nauczyłeś, i spróbuj sobie przypomnieć zapomniane słówka przy okazji powtórek.

Zrób sobie powtórkę po czwartym i ósmym rozdziale, a także po zakończeniu książki. Powtórz cały kurs po tygodniu i po miesiącu.

Nie przejmuj się, jeśli zapomnisz pewną ilość słówek i wiedzy gramatycznej po dłuższym czasie. Powtórna nauka z tym podręcznikiem jest wyjątkowo szybka. Poświęć kilka godzin na powtórkę tuż przed wyjazdem za granicę, a zobaczysz jak szybko odświeżysz pamięć.

Niniejszy kurs nie nauczy Cię mówić płynnie po angielsku. Nie osiągniesz tego, dopóki nie pojedziesz na jakiś czas do kraju, w którym mówi się w tym języku. Nauczy Cię natomiast w bardzo krótkim czasie słów i zwrotów niezbędnych w szeregu sytuacji, w których prawdopodobnie znajdziesz się w obcym kraju. Ta wiedza stanowić będzie podstawę, na której zbudujesz swoją znajomość języka angielskiego. Ułatwi Ci ona przyswojenie nowych słów i zasad gramatycznych, gdy już znajdziesz się za granicą.

WAŻNE

Potraktuj pierwszy rozdział jako część treningową, która ułatwi Ci zrozumienie jak działa Język angielski metodą skojarzeń.

Po około 45 minutach, będziesz znać około trzydziestu słów i potrafić tłumaczyć proste zdania. Po pierwszym rozdziale poczujesz się na tyle pewnie, aby przerobić resztę podręcznika w równie szybkim tempie. W pierwszym rozdziale najwięcej jest słów związanych ze zwierzętami, gdyż po pierwsze, łatwo je sobie wyobrazić, a po drugie, często są jadalne!

Ostatnia uwaga: w ćwiczeniach polegających na tłumaczeniu zdań, odpowiedzi są podane na dole strony. Najlepiej jest je zasłonić przed rozpoczęciem tłumaczenia.

Rozdział pierwszy

1. Kilka zwierząt

Zatrzymaj każdy z opisanych obrazków w wyobraźni przez około 10 sekund.

Przybliżona wymowa słów angielskich podana jest w nawiasach kwadratowych za każdym razem, gdy słowo pojawia się po raz pierwszy.

Po angielsku, JAGNIĘ to LAMB: [lam]

wyobraź sobie, że jagnię zamienia się w lamę.

Po angielsku, RYBA to FISH: [fysz]

wyobraź sobie, że z wyższością patrzysz na rybę.

Po angielsku, KROWA to COW: [kał]

wyobraź sobie, że krowa pije atrament z kałamarza.

Po angielsku, PIES to DOG: [dog]

wyobraź sobie, że dog to pies typowo angielski.

Po angielsku, KOT to CAT: [kat]

wyobraź sobie, że kat ucina głowę kotu.

Po angielsku, PTAK to BIRD: [be:d]

wyobraź sobie śpiewającego barda z ptakiem na ramieniu.

Po angielsku, GĘŚ to GOOSE: [gu:s]

wyobraź sobie, że gęś nabiła sobie guza.

Po angielsku, KOŃ to HORSE: [ho:s]

wyobraź sobie jak koń hasa po łące

Po angielsku, PSZCZOŁA to BEE: [bi:]

wyobraź sobie, że bijesz pszczołę.

Po angielsku, OWCA to SHEEP: [szi:p]

wyobraź sobie, że owca wchodzi do szopy.

Przetłumacz na polski:

SHEEP [szi:p] ­­­­­­­­­___________________________

BEE [bi:] ___________________________

HORSE [ho:s] ___________________________

GOOSE [gu:s] ___________________________

BIRD [be:d] ___________________________

CAT [kat] ___________________________

DOG [dog] ___________________________

COW [kał] ___________________________

FISH [fysz] ___________________________

LAMB [lam] ___________________________

Odpowiedzi sprawdź na poprzedniej stronie.

Przetłumacz na angielski:

OWCA ___________________________

Wydawnictwo GoodMemory.pl poleca

Niniejsza książka jest dla każdego kto pragnie szybko nauczyć się podstaw języka hiszpańskiego. Może być używana zarówno przez dorosłych jak i dzieci. Nawet bardzo małe dzieci mogą skorzystać z tego kursu pod warunkiem, że rodzice będą odczytywać im skojarzenia. Kurs Językhiszpański metodą skojarzeń (Linkword) został napisany tak, aby każdy mógł krok po kroku nauczyć się podstawowej gramatyki i słownictwa. Po około dwunastu godzinach, a może nawet krótszym czasie, czytelnik będzie znał setki słówek oraz posiadał umiejętność ich układania w poprawnie skonstruowane zdania. Dlatego książka niniejsza jest idealną pozycją dla turysty lub człowieka interesu, któremu potrzebna jest podstawowa znajomość języka, aby być zrozumianym np. w hotelu, w czasie zwiedzania, w restauracji, w nagłych wypadkach itp. Podręcznik jest również doskonałym uzupełnieniem każdego kursu dla początkujących.

Książka poświęcona jest zastosowaniu mnemotechnik, czyli strategii umysłowych ułatwiających zapamiętanie nowego materiału, w procesie uczenia się języka obcego. Pierwsze rozdziały to rzeczowe wprowadzenie czytelnika w problematykę mnemotechnik. Autorka przedstawia w nich historię mnemotechnik, ich cechy charakterystyczne oraz różne istniejące klasyfikacje. Omawia czternaście popularnych mnemotechnik (wraz z przykładami), stosowanych w dydaktyce językowej. W kolejnym rozdziale prezentuje technikę tzw. słów-kluczy (ang. *keyword technique*), a ostatni rozdział pracy poświęcony jest wykorzystaniu techniki słów-kluczy w nauczeniu się specjalnej grupy czasowników w języku angielskim, tzw. *phrasal verbs*, których przyswajanie sprawia trudności, głównie ze względów pamięciowych. Celem Autorki jest znalezienie techniki, która ułatwiłaby przyswajanie tego trudnego aspektu języka angielskiego. Książka adresowana jest do nauczycieli akademickich i studentów oraz nauczycieli praktyków, uczących języka w szkole oraz wszystkich zainteresowanych mnemotechniką.

Angielski w skojarzeniach. MemoSłówka 1 to pod wieloma względami niezwykła publikacja do nauki języka angielskiego. Głównym atutem, niespotykanym w innych podręcznikach, są skojarzenia angielskich słówek prezentowane poprzez zabawne kolorowe ilustracje wykonane przez profesjonalnego grafika. Dzięki tym humorystycznym rysunkom nauka słówek jest nie tylko szybka i efektywna, ale również przyjemna. Ponadto, w krótkich opowiadaniach zatytułowanych „Ze wspomnień belfra” autor zawarł cenne i inspirujące wskazówki, które pomogą czytelnikom opanować język obcy.

Książka jest przeznaczona głównie dla gimnazjalistów, licealistów, studentów, dorosłych oraz starszych uczniów szkoły podstawowej, ale niektóre ilustracje mogą być wykorzystane do nauczania przedszkolaków i młodszych uczniów szkoły podstawowej.

Publikacja zawiera odnośniki do ćwiczeń zamieszczonych na specjalnym kanale YouTube. Nagrania wymowy nauczanego słownictwa można bezpłatnie pobrać w dziale „Produkty” na stronie www.GoodMemory.pl.