Droga do majątku i inne pisma - Benjamin Franklin - audiobook

Droga do majątku i inne pisma audiobook

Benjamin Franklin

4,8

Opis

Dla wielu z nas Benjamin Franklin jawi się głównie jako polityk i dyplomata, a także postać, która w znaczącym stopniu przyczyniła się do powstania Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nie zdajemy sobie jednak sprawy z tego, że w codziennym życiu używamy wyrażeń i aforyzmów, których autorstwo przypisuje się właśnie Franklinowi. Do najbardziej powszechnych zaliczyć można takie sentencje, jak „Czas to pieniądz” lub „Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki”.

Droga do majątku i inne pisma” to zbiór krótkich opowiadań autorstwa Benjamina Franklina, pełnych wskazówek dotyczących zarządzania rodzinnym budżetem, stosunku do pracy i lenistwa, oszczędzania, a także dowcipnych, ale zarazem pouczających historii na temat zdrowia, śmierci i wyznania. To pozycja, która podobnie jak dobre wino nabiera smaku mimo upływu lat, nie tracąc na wartości i inspirując przy tym kolejne pokolenia koneserów.

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 1 godz. 7 min

Lektor: Aleksander Bromberek

Oceny
4,8 (13 ocen)
10
3
0
0
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
HollyR

Nie oderwiesz się od lektury

Niesamowita pozycja. Przerosła moje oczekiwania. Lekka, czasami zabawna, ale też pouczająca. Taki stary tekst, a jakże aktualny! Nie spodziewałam się po Franklinie aż takiej lekkości w przekazywaniu swoich przemyśleń.
20
aga4343

Nie oderwiesz się od lektury

Przyjemna lektura.
00

Popularność