Jak się doskonalić, czyli 13 cnót wg Benjamina Franklina oraz fragmenty z opisu żywota własnego - Benjamin Franklin - audiobook

Jak się doskonalić, czyli 13 cnót wg Benjamina Franklina oraz fragmenty z opisu żywota własnego audiobook

Benjamin Franklin

4,6

Opis

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że niemal każde zdanie przelane przez Benjamina Franklina na papier niesie cenne przesłanie. Jego analityczny umysł stale doszukiwał się rozwiązań i ulepszeń, które można zastosować w życiu codziennym.

Ten wybitny amerykański polityk i wynalazca, dziś uznawany za bohatera narodowego, poza swoją działalnością zawodową i dobroczynną, zapisał się w historii właśnie licznymi publikacjami. Niezwykle wysoko ceniąc rozwój osobisty, w wolnych chwilach notował refleksje na temat otaczającego świata. Jego złote myśli cytowane są do dzisiaj, a ich celność wciąż pobudza do myślenia i zmiany postępowania.

"Jak się doskonalić, czyli 13 cnót wg Benjamina Franklina oraz fragmenty z opisu żywota własnego" to zbiór najważniejszych zasad, którymi zdaniem autora, powinien kierować się człowiek dążący do perfekcji, osiągnięcia sukcesu i zdobycia szacunku otoczenia. Franklin opisuje znaczenie każdej z nich, podając wskazówki pomocne przy wdrożeniu ich w życie, a także kontrolowaniu czynionych postępów.

Wybrane fragmenty z autobiografii Benjamina Franklina dotyczą natomiast sytuacji, w których polityk wykazywał się żyłką przedsiębiorczości. Stanowią one inspirujące świadectwo człowieka, który dzięki dyscyplinie i inteligencji, z czasem zyskał miano jednego z największych mężów stanu.

Jak mawiał Franklin: „Bramy mądrości nigdy nie bywają zamknięte”, a „Silny jest ten, kto potrafi przezwyciężyć swe szkodliwe przyzwyczajenia”. Tylko do nas należy decyzja, czy zrobimy ten pierwszy krok.

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 1 godz. 9 min

Lektor: Aleksander Bromberek

Oceny
4,6 (30 ocen)
21
6
3
0
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
modernhippie

Nie oderwiesz się od lektury

Fajne, zwięzłe, w sam raz na spacer. Daje do myślenia, a do tego nie męczy.
40
HollyR

Nie oderwiesz się od lektury

To moja kolejna książka Franklina albo o Franklinie i coraz bardziej lubię tego człowieka. Forma, długość tekstu, lektor - wszystko ok.
40
karadhras

Dobrze spędzony czas

Odrobinę za bardzo uproszczona Autobiografia Franklina - tylko fragment i za to niższa ocena. Lepiej zajrzeć do całości, którą polecam.
20
PawelAR

Nie oderwiesz się od lektury

Bardzo pouczający i interesujący audiobook. Dobrze się słucha myśli Franklina - człowieka, który tyle lat temu miał mnóstwo ciekawych przemyśleń, i do tego są one i dziś aktualne. Wszechstronnie utalentowany człowiek miał bardzo praktyczne podejście do życia i chętnie dzielił się swoim doświadczeniem, a ten ten tekst jest tego najlepszym dowodem. Publikacja bardzo ciekawa. Daje garść refleksji Franklina plus fakty z jego biografii. Super uzupełnienie innych pozycji na jego temat, które już przesłuchałem z ogromnym zainteresowaniem. Przyjemny głos lektora.
20
aga4343

Nie oderwiesz się od lektury

Świetne, chociaż krótkie. Bardzo dobrze się tego słucha.
10

Popularność