Cud Bożego Narodzenia - Julianna Wołek - audiobook

Cud Bożego Narodzenia audiobook

Julianna Wołek

4,9

Opis

Anielka mieszka razem z babcią. Z niecierpliwością czeka na Wigilię i przyjazd rodziców, którzy na co dzień pracują za granicą. Niestety tuż przed wieczerzą okazuje się, że mama i tata nie dotrą na czas. Rozgoryczona dziewczynka wybiega z domu. Targana emocjami błąka się po ulicach miasteczka. Kiedy rozpętuje się śnieżyca, Anielka chowa się w pustym kościele. Tam odnajduje ruchomą szopkę, która przywodzi jej na myśl wspomnienia z wczesnego dzieciństwa. Kiedyś odwiedzała to miejsce z całą rodziną, marząc o tym, aby stać się tak małą, by zajrzeć do miniaturowych domków, odwiedzić warsztaty rzemieślników, spotkać nowonarodzonego Jezusa. Czy takie marzenie może się spełnić? W ten wigilijny wieczór Anielka wyruszy w niezwykłą podróż. Będzie musiała pokonać wiele przeciwności, w tym własne zwątpienie. Okaże się jednak, że czasami aby prawdziwie wrócić do domu, trzeba wyruszyć w nieznane.

Słuchowisko muzyczne Cud Bożego Narodzenia to dźwiękowa adaptacja książki o tym samym tytule. Nie jest to zwykły audiobook (nagranie dźwiękowe zawierające odczytany przez lektora tekst publikacji książkowej), lecz słuchowisko w pełnym tego słowa znaczeniu. W praktyce jest to sztuka, w której usłyszysz muzykę, śpiew, narratora, dialogi oraz bogate tło akustyczne.

Spektakl wypełniony jest nie tylko piękną muzyką, ale także bogatym tłem akustycznym. Podążając za główną bohaterką początkowo słyszymy brzmienie miasta powoli uspokajającego się przed Wigilią. Następnie trafiamy do kościoła, gdzie całe spektrum ruchomych figurek i mechanizmów rozbrzmiewa przeplatając się między jawą a snem z odległym Betlejem. W drodze do betlejemskiej groty, w tle rozbrzmiewają między innymi autentyczne izraelskie cykady, które tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca. W słuchowisku usłyszymy łącznie siedem piosenek, których autorką jest Agata Trojan. Za muzykę oraz aranżację w piosenkach oraz udźwiękowienie muzyczne i ambientowe spektaklu odpowiada Jakub Wołek. Przy realizacji tego projektu zaangażowanych było ponad 30 osób, w tym 16 aktorów, 7 muzyków, 12-osobowy chór, 4 realizatorów dźwięku, scenarzystka, autorka piosenek i reżyser teatralny. Prace rozpoczęły się w listopadzie 2022 roku i trwały aż do listopada 2023 roku, obejmując okres intensywnej trzymiesięcznej pracy. Zapraszamy do głębokiego zanurzenia się w magię dźwięków, muzyki i opowieści "Cud Bożego Narodzenia".

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 1 godz. 19 min

Lektor: Agnieszka Jaworska
Oceny
4,9 (73 oceny)
66
5
1
1
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
pamostka9083

Nie oderwiesz się od lektury

piękna
20
ag1ata

Nie oderwiesz się od lektury

Piękna historia i cudowne słuchowisko ✨☺️ klimat, lektorzy i oprawa muzyczna - prawdziwe arcydzieło - słuchałam z dziećmi i uroniłam przy tym niejedną łzę 🥲
20
Anatewka

Nie oderwiesz się od lektury

Bardzo wzruszający audiobook polecam.
10
sybillaart

Nie oderwiesz się od lektury

Przepiękna, pełna ciepła i miłości, bardzo polecam!
10
LukaszB_82

Nie oderwiesz się od lektury

💒⛪💗💗💗💗💗💗💗💎💎💖💖💖💖😆😆
10

Popularność