Apartament w Paryżu - Guillaume Musso - audiobook

Apartament w Paryżu audiobook

Guillaume Musso

4,4

Opis

Sztuka jest kłamstwem, które mówi prawdę.

Paryż, pracownia malarska ukryta w pełnym zieleni zaułku. Madeline właśnie ją wynajęła, żeby odpocząć i cieszyć się samotnością. W wyniku nieporozumienia w to samo miejsce trafia Gaspard, młody pisarz ze Stanów Zjednoczonych, który chce w spokoju popracować nad nową książką. Los skazuje tych dwoje wrażliwych samotników na dzielenie jednej przestrzeni życiowej.

Pracownia należała do słynnego artysty, Seana Lorenza; we wnętrzu wciąż widać jego fascynację kolorami i światłem. Pogrążony w smutku po śmierci syna malarz zmarł rok wcześniej, pozostawiając po sobie trzy obrazy, które wkrótce przepadły bez wieści. Madeline i Gaspard, zafascynowani geniuszem i zaintrygowani tragicznym losem poprzedniego lokatora, postanawiają połączyć siły, aby odzyskać te niezwykłe malowidła.

Zanim odkryją sekret Seana Lorenza, będą musieli zmierzyć się z własnymi demonami, a prowadzone przez nich śledztwo na zawsze odmieni ich życie.

Guillaume Musso od lat utrzymuje się na pierwszym miejscu listy najpopularniejszych francuskich pisarzy. Przewrotne historie, które pisze, łączą w sobie elementy powieści obyczajowej i thrillera psychologicznego. I zawsze zaskakują absolutnie nieoczekiwanym finałem.

Dajcie się zaprosić do piekielnego labiryntu. Musso zawsze znajdzie z niego

wyjście. br>

„Le Parisien”

Musso nie boi się gwałtownych zwrotów akcji, w których wszystko, co do tej pory przeczytaliśmy, zaczyna nabierać zupełnie nowego znaczenia.

Michalina Mikulska, „Rzeczpospolita”

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 9 godz. 7 min

Lektor: Marcin Popczyński

Oceny
4,4 (200 ocen)
110
65
15
7
3
Sortuj według:
iCate0

Nie polecam

DNF 47% Mimo najszczerszych chęci kompletnie nie czuję tej książki, nie ogarniam, o co tu chodzi i cały czas zastanawiam się co działo się w pierwszej części. Denerwuje mnie i mam ochotę walić głową w ścianę. Chyba jednak nie jestem fanką Musso...
00
mati_toja2

Całkiem niezła

Takia sobie lekka pozycja, dobra na odskocznię od poważniejszej tematyki.
00
Helvetia83

Nie oderwiesz się od lektury

Niesamowita, wciągająca, pasjonująca!
00
fabi13

Nie oderwiesz się od lektury

Trzecia książka tego autora, od której nie mogłam się oderwać. Biorę się za następne.
00
HektorW

Nie oderwiesz się od lektury

Książka, którą z przyjemnością polecam czytelnikom, którzy szukają przyjemnej lektury. Jak zwykle u Musso to miła kompilacja wątku sensacyjnego, przyjemnego spaceru po pięknych miastach i muzeach z nutą romantyzmu. Można doszukiwać się psychologizowania, ale po co? Lepiej rozkoszować się wartką akcją i optymistycznym zakończeniem.
00

Popularność