Sylwia Trojanowska
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Polska pisarka, autorka poczytnych powieści obyczajowych oraz sztuk teatralnych. Z zawodu trenerka biznesowa, licencjonowany coach ACC ICF. Niepoprawna optymistka. Swoje książki Sylwia Trojanowska dedykuje wszystkim potrzebującym nieco otuchy oraz wiary w świat i ludzi. Jak nikt inny potrafi pisać o niełatwych sprawach lekko, choć bez spłycania tematu. Najnowszą książką pisarki będzie gwiazdkowa fabuła zatytułowana Wzgórze świątecznych życzeń.

Sylwia Trojanowska jest szczecinianką, niezwykle przywiązaną do miasta i rodzinnego regionu. Swój ukochany Szczecin zdradziłaby jedynie (i to tylko zimą) dla cieplejszych rejonów, np. Australii czy jej wielkiej miłości, Italii. Swoje miejsce na ziemi znalazła w szczecińskich Podjuchach, leżących w otulinie Puszczy Bukowej, gdzie mieszka razem z mężem i synem. Poza rodziną i Szczecinem kocha jeszcze Sylwia Trojanowska książki, góry i muzykę filmową. Z zawodu jest trenerką biznesu, coachem pomagającym ludziom w podnoszeniu kompetencji biznesowych i rozwoju osobistym. Jest kobietą niezwykle aktywną i świetnie zorganizowaną; znajduje czas zarówno na pracę, życie rodzinne, sport, jak i rozwijanie pisarskiej pasji. Jako osoba zajęta, ceni sobie Sylwia Trojanowska audiobooki, które pozwalają jej na kontakt z literaturą podczas innych zajęć. Sięga po różnych autorów oraz różne gatunki; lubi zarówno dobrą beletrystykę, jak i literaturę faktu, nie przepada jedynie za erotykami i horrorami. Pierwszymi czytelnikami jej powieści są jej mąż i siostra oraz niektóre zaufane czytelniczki.

Co ciekawe, w przeciwieństwie do wielu kolegów i koleżanek po piórze, zostanie pisarką nie było dziecinnym, ani młodzieńczym marzeniem Sylwii Trojanowskiej. Właściwie pierwsza myśl o spisywaniu własnych narracji pojawiła się dopiero w okolicach trzydziestki, kiedy jako młoda mama zaczęła układać historie dla swojego synka. Jej pierwszą książką jest nieopublikowana jeszcze powieść fantasy dla dzieci zatytułowana Tajemnice Krainy Lunitów. Na swoim koncie pisarka ma również przygodę z teatrem, jest autorką wystawianych w Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim sztuk 4 KUTeASY i Okna. Liczy, że jeżeli chodzi o teatr, nie jest to jej ostatnie słowo i jeszcze nie raz przyjdzie jej oglądać swoje utwory na scenie.

Sylwia Trojanowska i Szkoła latania

W 2015 r. powieścią Szkoła latania Sylwia Trojanowska debiutowała na rynku wydawniczym. Historia, borykającej się z nadwagą i rówieśniczym prześladowaniem, 18-letniej Kasi okazała się sporym sukcesem; książka została ciepło przyjęta zarówno przez czytelników, jak i krytykę, dobrze się też sprzedawała (3. miejsce w notowaniach nowości w kategorii literatura obyczajowa na portalu empik.com). Inspiracją dla powieści były obserwacje i refleksje powstałe podczas uczestnictwa autorki w projekcie zmiany stylu życia osób otyłych. Starczyło ich aż na trylogię i wiosną 2016 r. w ręce czytelników oddała Sylwia Trojanowska Blisko chmur, kontynuację przygód swojej bohaterki. Cykl zamknęła wydany 10 miesięcy później Szeptem wiatru.

Sylwia Trojanowska oraz Sekrety i wspomnienia

Fabułą Sekrety i kłamstwa Sylwia Trojanowska otworzyła swój drugi cykl powieściowy. Rozpisana na trzy części opowieść o losach Magdy, która po śmierci męża wraca do rodzinnego miasta, by pojednać się z dziadkiem i poznać wreszcie jego tajemnice to nie tylko dobra rozrywka, ale i okazja, by poznać nieco historii Szczecina, która odgrywa tu niemałą rolę. Nie brakuje oczywiście wzruszeń, miłości i życiowy zakrętów, których los nie szczędzi bohaterce. W drugiej części cyklu zatytułowanej Prawdy i tajemnice autorka stawia przed Magdą nie lada wyzwanie, jakim jest rozliczenie się z wychodzącą na jaw bolesną przeszłością rodziny. W tomie Powroty i wspomnienia Sylwia Trojanowska zamyka opowieść wzruszającym finałem. Jest to historia, która z pewnością na długo zapada w pamięć i serce.

Dobre chwile Sylwii Trojanowskiej

Najnowszą serię, która wyszła spod jej pióra zatytułowała Sylwia Trojanowska Dobre chwile. Pierwszy tom, Powiedz mi jak będzie, ukazał się w połowie 2020 r. Narracja nie ma jednego głównego bohatera, lecz koncentruje się wokół trzech par, których drogi w pewnym momencie się krzyżują. Każda z niech ma swoje troski, marzenia i przeszłość, które dzięki talentowi autorki wkrótce stają się bliskie także czytelnikom. Niedługo później w ich ręce oddała Sylwia Trojanowska Daj nam jeszcze szansę, drugą odsłonę serii. Na stronach książki zastosowała podobny schemat, jak poprzednio. Osią opowieści są trzy postaci nie mające pozornie ze sobą nic wspólnego, jednak pod ręką Trojanowskiej w końcu ich historie zaczynają idealnie ze sobą współgrać.