S. K. Tremayne
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Brytyjski pisarz i dziennikarz, autor wielu bestsellerów. Ponieważ jego twórczość jest mocno zróżnicowana pod względem gatunków i konwencji, dla większego porządku publikuje on pod trzema różnymi nazwiskami: swoim własnym i pseudonimami Tom Knox i S. K. Tremayne. Najnowsza powieść jego autorstwa sygnowana szyldem S. K. Tremayne, Asystentka, swoją światową premierę miała w 2019 r., natomiast w Polsce ukazała się pod koniec 2020 r.

S. K. Tremayne urodził się w 1963 r. jako Sean Thomas w angielskim Devon, jednak jego rodzina ma kornwalijskie pochodzenie, a jego ojciec jest również pisarzem, znanym jako D. M. Thomas. Po studiach filozoficznych na londyńskim University College rozpoczął karierę dziennikarską. Teksty jego autorstwa ukazywały się w m.in. w The Times , The Daily Mail, The Spectator i The Guardian. Jako żurnalista specjalizuje się w tematyce związanej z podróżami, sztuką i polityką. Jako pisarz jest równie wszechstronny – spod jego pióra wychodzi zarówno męska proza szpiegowsko-przygodowa, fabularyzowane wspomnienia, jak i mroczne thrillery domsetic noir z dużą domieszką niesamowitością, a niekiedy nawet horroru. Różnorodnie przedstawiają się także czytelnicze gusta pisarza. Jego ulubionymi autorami są Jane Austin i James Joyce, których prozę uważa za bardzo inspirującą. Z kolei, jeżeli chodzi o literacką biografię, fascynuje go postać F.S. Fitzgeralda i Ernesta Hemingwaya. Jednak powieść, która wywarła na nim największe wrażenie nie zalicza się do dorobku żadnego z wymienionych twórców. Powieścią tą jest, Egzorcysta Williama Petera Baltty’ego, zdaniem Thomasa absolutne arcydzieło literackiej grozy.

Sean Thomas

Zanim zaczął publikować pod pseudonimem S. K. Tremayne, książki wydawał także pod dwoma innymi nazwiskami. Swoje pierwsze powieści podpisywał własnym imieniem. Debiutował w 1996 r. fabułą Absent Fathers. Cztery lata później do księgarń trafił jego kolejny tytuł, Kissing England, zauważony głównie ze względu na przyznaną mu Literary Review's Bad Sex Award, którą wyróżniane są utwory charakteryzujące się wyjątkowo niefortunnymi opisami scen łóżkowych. Ostatnią książką, która ukazała się pod własnym nazwiskiem pisarza, był opublikowany w 2006 r. fabularyzowany pamiętnik życia erotycznego Millions of Women are Waiting to Meet You. Cieszył się on ogromną popularnością i doczekał przekładu na kilka języków.

Tom Knox

Zanim pisarz zdobył serca czytelników jako S. K. Tremayne, książki sprzedawał też z dużym powodzeniem jako Tom Knox. Pod tym nazwiskiem wyspecjalizował się w sensacyjnych fabułach z wątkami archeologiczno-religijnymi, trochę w stylu Dana Browna. Już pierwsza powieść tego rodzaju, Sekret Genezis, koncentrująca się wokół korzeni 3 wielkich religii abrahamowych: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu, stała się międzynarodowym bestsellerem przetłumaczonym na ponad 20 języków. Również kolejna jego propozycja, cztery lata późniejsze Znamiona Kaina, okazały się strzałem w dziesiątkę. Ogromnym sukcesem okazały się również kolejne powieści Toma Knoxa: Biblia umarłych , Rytuał Babiloński i Skarb Heretyków. Wszystkie dostępne są w polskim przekładzie i cieszą się nad Wisłą dużym powodzeniem.

S. K. Tremayne, Bliźnięta z lodu i inne dreszczowce

W 2015 r. Sean Thomas postanowił raz jeszcze stworzyć siebie na nowo. W 2015 r. wydał jako S. K. Tremayne Bliźnięta z lodu, swój pierwszy mroczny thriller z elementami porządnej grozy. Jak sam mówi, kolejny pseudonim był mu w tym wypadku potrzebny nie tylko dla zachowania porządku w jego regularnie powiększającym się dorobku, ale i dla efektu pewnej tajemniczości, która bez wątpienia bardzo pasuje do autora tajemniczych historii. Ta wywołująca prawdziwe ciarki opowieść, rozgrywająca się w niezwykle klimatycznej scenerii surowej szkockiej przyrody, niemal z miejsca podbiła serca w czytelników w Wielkiej Brytanii, a wkrótce również w całej Europie, a następnie w Brazylii i Korei Południowej. Powieść przetłumaczono na blisko 30 języków, a do 2019 r. w samej tylko Wielkiej Brytanii sprzedała się ona w ćwierćmilionowym nakładzie. Dla nowej marki autora, jaką był S. K. Tremayne, Bliźnięta z lodu stały się świetną trampoliną do dalszej działalności.

Dlatego już w 2016 r. do księgarń trafił następny, wydany pod nowym szyldem, mroczny thriller. Dziecko z ognia bez wątpienia było dowodem, że w gatunku tym pisarz czuje się jak ryba w wodzie. Powieść dotarła na szczyty europejskich list bestsellerów, w tym pierwszej dziesiątki brytyjskiego Sunday Timesa. Dwa lata później do księgarń trafiło Zanim umarłam, a w 2019 r. w ręce czytelników oddał S. K. Tremayne Asystentkę, swoją ostatnią fabułę, przerażającą aktualnością narracji o osaczeniu przez nowoczesną, diabolicznie inteligentną technologię.