Redmerski J.A.

Amerykańska pisarka tworząca w różnych gatunkach i konwencjach, autorka wielu bestsellerów New York Timesa. Popularność przyniosły J. A. Redmerski książki należące do cyklu new adult Na krawędzi nigdy. Jej twórczość została przetłumaczona na blisko 20 języków, w tym także na polski. W ciągu niecałej dekady swojej pisarskiej kariery wydała kilkanaście powieści. Aktualnie autorka koncentruje się na romantyczno-sensacyjnej serii W towarzystwie zabójców. Czarny wilk

Urodzona w 1975 r. Jessica Redmerski to jedna z międzynarodowych gwiazd literatury new adult i współczesnych romansów. Jak sama przyznaje, o zostaniu pisarką marzyła nieomal od zawsze. Pierwszą powieść napisała jako 13-latka i od tego momentu nieprzerwanie tworzy do dziś oraz zupełnie nie wyobraża sobie, że kiedykolwiek mogłaby przestać. Na szczęście, póki co, ewentualność taka nie rysuje nawet się na horyzoncie. Od lat bowiem książki J.A. Redmerski regularnie goszczą na najważniejszych listach bestsellerów i sprzedają się na całym świecie jak świeże bułeczki.

Swoje pierwsze powieści pisarka wydała sama, szybko jednak została zauważona przez branżę wydawniczą i już po sukcesie swojego pierwszego współczesnego romansu pt. Na krawędzi nigdy J. A. Redmerski podpisała kontrakt z tradycyjnym wydawcą. Od tego czasu jej dorobek powiększył się o ponad 10 tytułów, a nazwisko stało się znane wszystkim miłośnikom literatury spod znaku new adult i romansu. Co ciekawe, siadając do pracy nad kolejną historią pisarka nie wykonuje konspektów ani szkiców, dając się ponieść opowieści i poprowadzić bohaterom. Najczęściej wybiera narracje pierwszoosobową, ponieważ pisanie z czyjegoś punktu widzenia, jej zdaniem, najbardziej angażuje w opowiadaną historię zarówno twórcę, jak i czytelnika. O dziwo, swobodniej jej się pisze z perspektywy męskiego bohatera. Kiedy akurat nie pisze żadnej książki, J. A. Redmerski zazwyczaj jakąś czyta. Ale jeżeli już nie zajmuje jej literatura, lubi relaksować się na świeżym powietrzu lub przy ulubionych serialach. Prywatnie pisarka jest szczęśliwą matką trójki dzieci. Razem z rodziną mieszka w Arkansas.

Pierwsze książki J. A. Redmerski

Chociaż nazwisko autorki wypłynęło przy okazji wydania Na krawędzi nigdy, J. A. Redmerski nie była wtedy debiutantką. Niedługo wcześniej wydała trylogię Darkwoods, cykl paranormalnych powieści young adult, z wilkołakami w roli głównej. W tym samym (2012) roku ukazała się jeszcze samodzielna fabuła fantastyczna jej autorstwa zatytułowana Dirty Eden.

J. A. Redmerski i Na krawędzi nigdy

Książkę, która okazała się przełomem w jej karierze, współczesny romans pt. Na krawędzi nigdy J. A. Redmerski również wydała samodzielnie w 2012 r. Po pozytywnych recenzjach i ciepłym przyjęciu przez czytelników powieścią zainteresowało się wydawnictwo i już w 2013 r. ukazała się jej reedycja. Pełna ciepła i emocji historia dwojga młodych ludzi, którzy ruszają w drogę, by uciec przed życiem, a znajdują miłość niemal z miejsca stała się bestsellerem i otworzyła zupełnie nowy rozdział w życiu autorki. Książka dotarła na 2. miejsce listy New York Timesa i 2 tygodnie spędziła na szczycie notowania Amazona. Losy Camryn i Andrew, ich wspólne dojrzewanie do miłości i bliskości z drugim człowiekiem oraz siła namiętności, która ich połączyła urzekła czytelniczki na całym świecie. Dlatego też niezwłocznie w ich ręce oddała J. A. Redmerski Na krawędzi zawsze, kontynuacje losów tej niebanalnej pary. Wciąż na polskie wydanie czeka natomiast ostatni, zamykający całość, tom Na krawędzi przeznaczenia.

J. A. Redmerski w towarzystwie zabójców

W 2013 r. powieścią Zabić Sarai J. A. Redmerski otworzyła cykl W towarzystwie zabójców. Tym razem pisarka zaproponowała zupełnie inną literacką konwencję. Seria jest jej pierwszą i bardzo udaną próbą stworzenia pełnego brutalności i przemocy romansu sensacyjnego. Akcja wszystkich części serii toczy się wśród elitarnego zakonu płatnych zabójców, do którego, co jest pewną nowością w ramach konwencji, należą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Kolejne tomy poświęcone są w obrębie tego samego świata przedstawionego różnym postaciom. W Zabić Serai i tomie Drugie życie Izabel, J. A. Redmerski uwagę koncentruje na Viktorze i Serai. On – płatny zabójca, ona dziewczyna, która postanawia go wykorzystać, by uciec z piekła życia u boku barona narkotykowego. Razem tworzą jedną z najbardziej zaskakujących par literackich ostatnich lat. Wkrótce Serai staje się Izabel, wyszkoloną i niebezpieczną kobietą, nie wahającą się zabić, gdy uznaje to za konieczne. W następnych tomach, Łabędź i szakal oraz Zło w zarodku, oboje zarówno Vivtor, jak Izabel stanowią tło dla historii innych, co najmniej kontrowersyjnych postaci z ich pełnego przemocy świata. W piątej odsłonie serii zatytułowanej Czarny wilk J. A. Redmerski ponownie na pierwszy plan wyciąga Izabel, której kreacja jest chyba najciekawsza w całym cyklu. Czarny wilk jest ostatnim tomem dostępnym w polskim przekładzie. Na wydanie nad Wisłą wciąż czekają jeszcze 2 powieści o zakonie zabójców. W najbliższym czasie ukazać ma się na rynkach anglojęzycznych The darkest half, 8. część serii.