Maja Drożdż
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Początkująca polska pisarka, autorka trzech powieści – pełnych emocji romansów ciepło przyjętych przez miłośniczki gatunku. Chociaż Maja Drożdż książki pisze od niedawana, udało jej się pozyskać grono wiernych czytelniczek niecierpliwie czekających na kolejne tytuły jej pióra. Na 2022 r. planowana jest premiera czwartej fabuły Mai Drożdż pt. Będę milczeć i jak zapewnia autorka, wbrew tytułowi, z pewnością nie jest to jej ostatnie słowo.

Pisarka urodziła się w Tarnowie, gdzie zresztą mieszka do dziś i nie zamierza się wyprowadzać. Jak zapewnia, lubi swoje miasto i dobrze się w nim czuje, choć jak do tej pory nie stało się ono miejscem akcji żadnej z jej powieści. Od wczesnego dzieciństwa kochała Maja Drożdż książki i była zapaloną czytelniczką. Bardzo szybko też zaczęła próbować własnych sił jako twórczyni narracji i już w szkole podstawowej, a później w liceum, zapełniała zeszyty przychodzącymi jej do głowy historiami. Niestety żaden z tych zeszytów, czego autorka bardzo po czasie żałuje, nie zachował się do dziś. Co ciekawe, mimo swojej literackiej pasji, jako dziecko nie marzyła o karierze pisarki – jak większość rówieśniczek chciała zostać piosenkarką, fryzjerką bądź krawcową.

Chociaż Maja Drożdż książki wydaje od ponad dwóch lat i niedługo ukaże się jej 4. powieść, wciąż trudno jej nazwać się pisarką, stąd najczęściej mówi o sobie: pisareczka. Jak podkreśla, ciągle się uczy i szlifuje swój warsztat, więc może kiedyś poczuje się kimś więcej. Na razie jednak literatura jest jej pasją, nie zawodem, a także sposobem radzenia sobie z codziennością. Najlepiej jej się tworzy poza domem, chyba że jest sama i panuje całkowity spokój. Lubi też pisac przy muzyce, która pomaga jej zmodyfikować bądź utrzymać (w zależności od sytuacji) nastrój i dynamikę narracji, nie gardzi też kawą – stanowiącą wszak podstawę diety każdego pisarza. Przed oddaniem tekstu do wydawnictwa nie lubi z nikim się nim dzielić, czasem jednak robi wyjątek dla bliskiej przyjaciółki.

Maja Drożdż i Nie uciekaj

Jesienią 2019 r. opublikowała Maja Drożdż Nie uciekaj, swoją debiutancką powieść. Książka, co bardzo ciekawe, powstawała praktycznie dwie dekady, ponieważ pierwszy jej szkic autorka stworzyła jeszcze jako nastolatka. Opowiedzenie tej historii miało dla niej wymiar terapeutyczny, było próbą radzenia sobie z młodzieńczymi trudnościami. Stąd, mimo że przez kolejne lata tekst przeszedł wiele poważnych zmian, jak podkreśla Maja Drożdż, Nie uciekaj, pozostało narracją bardzo osobistą, choć oczywiście nie autobiograficzną. Przez całe lata kolejne wersje książki pisarka chowała do szuflady, nie mając odwagi podzielić się swoją twórczością z odbiorcami. Jak to miało miejsce w przypadku wielu innych autorów, z pomocą przyszedł Internet. Dzięki sieci okazało się, że sporo ludzi było zainteresowanych jej prozą, to również internauci zachęcili poczatkującą pisarkę do wysłania tekstu powieści wydawcom.

Ku zaskoczeniu Mai Drożdż kilku z nich wyraziło chęć współpracy. Losy Nicole, młodej, choć już doświadczonej i poturbowanej przez życie kobiety, która próbuje zacząć wszystko od nowa, była prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Bohaterka całkowicie pali za sobą mosty, więc nowy start oznacaz całkowity brak zaplecza. Z pomocą przychodzi jej brat przyjaciółki, a miłość nie daje na siebie długo czekać. Miłośniczki poruszających romansów doceniły zarówno fabułę, jak i warsztat początkującej pisarki – powieść była chwalona za umiejętne, pełne wyczucia, zarządzanie czytelniczymi emocjami i zgrabną realizację gatunkowej konwencji.

Maja Drożdż i Nie rezygnuj

Nic zatem dziwnego, że kilkanaście miesięcy po swoim debiucie w ręce czytelników oddała Maja Drożdż Nie rezygnuj, kontynuację historii Nicole. Dramatyczne wydarzenia kończące poprzedni tom bledną przy prawdziwym rollercosterze emocjonalnym, jaki autorka stworzyła w tej powieści. Nicole i jej ukochany szukają powrotnej drogi do siebie, jednak los nie zamierza im tego w żaden sposób ułatwiać, a kolejne zwroty akcji powodują, że jest to lektura, od której trudno się oderwać.

Maja Drożdż i Przekonanie

Po kolejnym roku opublikowała Maja Drożdż Przekonanie, samodzielną fabułę, niezwiązaną w żaden sposób z jej poprzednimi narracjami. Główną bohaterką powieści jest Kelly, z którą los obchodzi się wyjątkowo brutalnie. Cios spada za ciosem i kiedy wydaje się, że dziewczyna nie uniesie wszystkich prześladujących ją nieszczęść, w jej życiu pojawia się Ryan, młodzieńcza niespełniona miłość. Na drodze do wspólnego szczęścia na oboje czeka jednak jeszcze wiele wybojów i zakrętów, a na czytelników wiele emocji. Podobni jak miało to miejsce w przypadku poprzednich jej książek, Maja Drożdż Przekonanie komponuje na najwyższych emocjonalnych rejestrach, co przypadło do gustu wielu miłośniczkom literackich wzruszeń.