Kristen Ashley

Urodzona w 1968 r. w stanie Indiana amerykańska pisarka, niezwykle popularna, także poza granicami Stanów Zjednoczonych, autorka poczytnych powieści romantycznych skierowanych do kobiet. Urodziła się, jak sama zwykłą to określać, jako przedstawicielka ginącej rasy – białej klasy średniej. Za istotny element swojej biografii uważa dramatyczne okoliczności swoich narodzin – ledwo zakończony sukcesem, z powodu owinięcia pępowiną, poród mający miejsce podczas gwałtownych zamieszek na tle rasowym po zabójstwie Martina Luthera Kinga. Jak mówi, ten dramatyczny wstęp był tylko początkiem dalszego, pełnego emocji, życia. Co więcej, jej rodzina jest i zawsze była dość zwariowana, co zapewniało przyszłej pisarce zarówno brak nudy, jak i niezbędną stymulację. Wszystko to, prędzej czy później, musiało się skończyć napisaniem przez Kristen Ashley książki.

Oprócz pisania, autorka bestsellerów New York Timesa uwielbia jeszcze filmy, jedzenie i ciuchy i nie ukrywa, że dwóm ostatnim pasjom oddaje się z większym zaangażowaniem i intensywnością.

Zanim zaczęła pisać Kristen Ashley książki, przyprawiające o żywsze bicie serca miliony kobiet na całym świecie, blisko 20 lat pracowała jako dyrektor zarządzająca w trzecim sektorze. Jednak, kiedy już zaczęła tworzyć, nic nie mogło jej powstrzymać. Obecnie jest pełnoetatową pisarką z blisko sześćdziesięcioma tytułami w swoim dorobku.

Książki Kristen Ashley

Jako odważna i energiczna kobieta, w kwestii wydania książki Kirsten Ashley nigdy nie potrzebowała niczyjej pomocy. Jeżeli ktoś chciał opublikować jej twórczość – bardzo dobrze, jeżeli akurat sytuacja wyglądała inaczej – brała sprawy w swoje ręce. I tak niektóre książki Kristen Ashley wydała samodzielnie, korzystając z możliwości, jakie współcześnie daje self publishing. Jest ona nawet uznawana za jedną z pionierek e-handlu, a ebooki Kristen Ashley, plasując się zawsze na szczytach list popularności Amazon, wyrobiły jej markę wystarczającą do tego, by pisanie uczynić swoim zawodem i źródłem utrzymania.

W 2008 r., do tej pory niezwykle popularną i lubianą przez czytelników, serią Rock Chick Kristen Ashley dokonała spektakularnego wejścia na amerykański rynek wydawniczy. Finalnie Rock Chick liczy 9 tomów. Przez lata powstawały kolejne tomy, do pary głównych bohaterów z pierwszej powieści dołączały kolejne postacie, a wykreowany przez książki Kristen Ashley świat rozrastał się i ewoluował. W dodatku nie tylko na stronach powieści. Wokół Rock Chick powstała bowiem cała, działając na wielu polach, społeczność. Realizuje ona, często wyrażane poprzez książki Kristen Ashley, ideały siostrzeństwa (ang. Sisterhood), kobiecej relacji bliskości, wsparcia i akceptacji. Społeczność Rock Chick realizuje się poprzez trzy programy: Rock Chick Randezvous (weekendowe spotkania integrujące poprzez dobrą zabawę), Rock Chick Recharge (swoisty konkurs, do którego członkinie społeczności nominują bliskie ich sercu kobiety. Nagrodą jest wyjątkowy wieczór urządzony specjalnie dla laureatki), Rock Chick Awards (coroczna akcja zbiórki pieniędzy na wybraną organizację kobiecą).

Inne znaczące serie w bibliografii autorki to m.in. The Chaos series i, jedyny dotychczas dostępny w polskim tłumaczeniu cykl Mężczyzna marzeń.

Wymarzony mężczyzna Kristen Ashley

Mimo wielkiej popularności, jaką na całym świecie cieszą się książki Kristen Ashley, polskiego wydania, jak do tej pory, doczekały się jedynie cztery powieści pisarki, wchodzące w skład cyklu Mężczyzna marzeń. Poszczególne fabuły możne czytać oddzielnie, ponieważ nie tworzą one razem całości narracyjnej i są dość samodzielnymi historiami.

W 2018 r. do rąk czytelniczek trafił Tajemniczy mężczyzna Kristen Ashley, pierwsza część serii. Jest to opowieść o niezwykłych perypetiach niejakiej Gwendolyn Kidd, która przeżywa szalone miłosne uniesienia z poznanym w nocnym klubie mężczyzną. Co by nie było może aż tak niezwykłe, gdyby nie fakt, że dziewczyna nie zna nawet imienia swojego kochanka. I to mimo, że ten, w tajemniczy sposób dostając się do jej mieszkania, odwiedza ją co noc przez kilka miesięcy…

W kolejnej części pt. Niepokorny mężczyzna Kristen Ashley opowiada historię równie emocjonującą. Akcja zbudowana jest wokół związku słodkiej Tess i działającego pod przykrywką detektywa z agencji narkotykowej.

W powieści Idealny mężczyzna Kristen Ashley opisuje natomiast wzruszającą relację miedzy zakompleksioną i niewierzącą w siebie dziewczyną a mężczyzną, o którym skrycie marzy. Bohaterka jednak ma się za niegodną ideału, za który uważa swojego ukochanego.

Serię zamyka tom pt. Wymarzony mężczyzna, w którym pojawia się postać seksownego motocyklisty. Autorka ma, co zresztą widać nie tylko w tej książce, ale w całej jej twórczości, ewidentną słabość do motocykli i dosiadających ich mężczyzn.