Kim Holden
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Amerykańska pisarka. Twórczyni popularnej literatury z gatunku young adult. Dzięki powieści (a później trylogii) Promyczek Kim Holden zdobyła popularność zarówno w Stanach zjednoczonych. Uznawana jest za specjalistkę od wzruszeń, których na stronach swoich książek nigdy nie szczędzi czytelnikom.

Pisarka pochodzi z Denver w stanie Kolorado, gdzie przyszła na świat w 1972 r. Kim Holden książki chciała pisać już we wczesnej młodości, jednak zanim odważyła się zrealizować swoje marzenie o pisaniu minęło 20 lat. Dziś, będąc dojrzałą kobietą, przyznaje, że żałuje tego braku śmiałości, który kosztował ją tak wiele. Dlatego gorąco zachęca wszystkich, by nie bali się podążać w życiu za swoimi pragnieniami i szukać szczęścia. Podkreśla również, że nie należy się poddawać i nigdy nie jest za późno, by zacząć realizować marzenia. Poprzez swoje książki, Kim Holden nieustannie propaguje tę pełną optymizmu życiową filozofię. Nic więc dziwnego, że jej powieści przez czytelników najczęściej określane są jako ciepłe i krzepiące.

Sama pisarka zresztą takie właśnie lektury najbardziej lubi i najczęściej czyta. Jest wielką afirmatorką życia, stara koncentrować się na jego pozytywnych aspektach i urokach codzienności. Jako szczęśliwa żona i matka, swojego męża i syna uważa za najfajniejszych mężczyzn na całej planecie. Uwielbia rower, który złożył dla niej małżonek i orzechową kawę mrożoną z McDonalds. Przyznaje się do uzależnienia od Facebooka i marzeń, z których, mimo coraz bardziej statecznego wieku nie potrafi, i nie zamierza, rezygnować.

Promyczek Kim Holden

Swoją debiutancką powieść zatytułowała Kim Holden Promyczek. Książka ukazała się w 2014 r. (polskie wydanie w 2016) i stała się początkiem bardzo udanej kariery literackiej. To właśnie dzięki temu tytułowi świat usłyszał o autorce. Na strony pierwszej książki Kim Holden chyba w najpełniejszy sposób przelała swój osobisty sposób patrzenia na świat. Jej bohaterka, Kate, nazywana jest przez wszystkich Promyczkiem, ponieważ niesie uśmiech i światło wszystkim, którzy tego potrzebują. Mimo własnych problemów i życiowych zawirowań zaledwie 19-letnia Kate pozostaje niezwykle pogodna i potrafi dzielić się swoim ciepłem i życzliwością. Nie potrafi natomiast przejść wobec czyjegoś smutku czy nieszczęścia obojętnie. Również jej powierzchowność jest nie mniej ujmująca niż osobowość, a muzyczny talent i piękny głos dopełniają tego uroczego obrazu. Jej najbliższym przyjacielem jest Gus z kolei Keller to kandydat na miłość życia. Promyczek Kim Holden to gwarancja śmiechu i łez, książka, która wzrusza i bawi, ale wbrew pozorom nie jest to lekka i pusta lektura. Zwrot akcji, który czytelnikom funduje autorka, sprawia, ze fabuła nie pozostawia nikogo obojętnym i na długo zapada w pamięć.

Swoja drugą książkę pt. Gus Kim Holden w ręce czytelników oddała w niecały rok po swoim debiucie. Jest to bezpośrednia kontynuacja historii z Promyczka, jednak tym razem centralną postacią narracji jest Gus. To jego uczuciom i losom poświęcona jest cała fabuła, która spodobała się nie mniej niż Promyczek. Dla Kim Holden Gus okazał się świetnym punktem wyjścia do rozwinięcia pomysłów i świata przedstawionego zarysowanych w pierwszej powieści. Również tutaj nie brakuje wzruszeń i całej gamy różnorodnych emocji.

Opublikowanym w grudniu 2016 r. tomem Franco Kim Holden zamyka zapoczątkowana Promyczkiem trylogię. Tytułowy bohater powieści jest perkusistą w znanym zespole. W przeciwieństwie jednak do większości gwiazd rocka nie jest, tak popularnym ostatnio w literaturze, bad boyem. Wręcz przeciwnie, Franco to mężczyzna o gołębim wręcz sercu, pełen ciepła i życzliwości.

O wiele więcej Kim Holden

Swoją następną powieść zatytułowaną O wiele więcej Kim Holden w ręce czytelników oddała już w 2017 r. Fabuła opowiada o pogmatwanym życiu Seamusa, niepoprawnego romantyka i ojca trójki dzieci, człowieka łagodnego i przez to nieco bezbronnego. Nie potrafiącego stawić czoła przede wszystkim silnej byłej żonie, Mirandzie, która dobroć Seamusa traktuje jako słabość i bezwzględnie wykorzystuje. Trzecią najważniejszą postacią w tej układance jest Faith, nowa sąsiadka Seamusa, dziewczyna pełna wiary w świat i ludzi. Kreacja Faith nawiązuje trochę do bohaterki pierwszej książki Kim Holden, Promyczka. To również wielka optymistka, która swoja pozytywną energią zaraza innych.

Druga strona Kim Holden

Najnowsza książka Kim Holden, Druga strona, ukazała się w czerwcu 2019 r. i praktycznie bezzwłocznie został przełożona na język polski. Historia 17-letniego Toby’ego, który mimo młodego wieku marzy o zakończeniu życia i niewidomej nastolatki jest chyba najbardziej poruszającą w dorobku autorki. Rozwijająca się relacja tych dwojga zapewnia emocjonalny rollercoaster praktycznie przez cały czas lektury. Na stronach powieści Druga strona Kim Holden bezbłędnie gra na uczuciach czytelników, zapewniając im śmiech, łzy, a czasem obie te rzeczy jednocześnie.