Gary John Bishop
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

  • Gary John Bishop 
  • Nauki humanistyczne 
  • Wyczyść

Pochodzący ze Szkocji trener rozwoju osobistego, mówca motywacyjny i, jeżeli wierzyć jego stronie internetowej, miejski filozof. Od kilku lat pisze także Gary John Bishop książki z brzydkimi słowami w tytułach, dzięki którym jego idee trafiają do ludzi na całym świecie. Na razie w swoim dorobku ma cztery tytuły, z których trzy, jak dotąd, doczekały się polskiego tłumaczenia. Najnowsza pozycja, której autorem jest Gary John Bishop, Mądry że f*ck., premierę światową miała w 2020 r. , a do nadwiślańskich księgarń trafiła jesienią 2021 r.

Gary John Bishop na świat przyszedł i dorastał w jednym z największych szkockich miast, Glasgow. Pod koniec poprzedniego stulecia przeniósł się jednak do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpoczął wyjątkowo błyskotliwą karierę w branży rozwoju osobistego. Dziś razem z rodziną, żoną i synami, mieszka na słonecznej Florydzie. Jak sam pisze w zamieszczonym na jego oficjalnej stronie internetowej biogramie, szkolił się w najbardziej prestiżowych ośródkach, latami ucząc się od najlepszych, aż w końcu wypracował i opisał własną koncepcję, którą nazwał filozofią miejską. Zanim jednak zaczął o niej pisać Gary John Bishop książki, poświęcił niemało czasu na doszlifowanie i sprawdzenie jej w praktyce. Raz wkroczywszy na ścieżkę osobistego rozwoju, kroczył po niej wyjątkowo dynamicznie i z ogromną determinacją, która niewątpliwie jest jednym ze źródeł jego spektakularnego zawodowego sukcesu i która szybko zaprowadziła go na sam szczyt. Został starszym dyrektorem jednej z największych firm w branży i dołączył do grona najbardziej charyzmatycznych postaci coachingu. Dziś autor ten to międzynarodowa marka, a poradniki sygnowane jego nazwiskiem sprzedają się na całym świecie jak świeże bułeczki. Wydaje także Gary John Bishop ebooki i audiobooki oraz prowadzi szkolenia, a także nagrywa podcasty i przemawia do publiczności. Intensywnie udziela się w również mediach społecznościowych, nieustannie zarażając innych swoim konstruktywnym podejściem do rzeczywistości. Jego autorska koncepcja, znana jako miejska filozofia, inspirowana jest nie tylko dorobkiem nowoczesnego nurtu osobistego rozwoju, ale i filozofią – w szczególnością fenomenologią reprezentowaną przez takich klasyków jak Martin Heidegger, Hans Georg Gadamer i Edmund Husserl.

Gary John Bishop i Napraw się!

Początek jego kariery jako autora poradników datuje się na 2016 r. Wtedy to ręce czytelników oddał Gary John Bishop Unf*ck yourself. Napraw się!, swoją pierwsza książkę, która wkrótce stała się tłumaczonym na wiele języków międzynarodowym bestsellerem. Polska premiera publikacji miała miejsce w 2018 r. i szybko okazała się ona lektura obowiązkową dla wszystkich szukających sposobów na skuteczne pokonanie życiowego zastoju. Na stronach książki autor w swoim charakterystycznym – zwięzłym i mocno bezpośrednim – stylu stara się pokazać mechanizmy utrudniające wprowadzenie niezbędnych życiowych zmian. Autor omawia jej m.in. poprzez wewnętrze monologi, które jego zdaniem prowadzi wielu z nas. Są to narracje umacniające strach i podkopujące wiarę w siebie, a przede wszystkim zakorzeniające nas w przeszłości i uniemożliwiające aktywne budowanie przyszłości. Ponieważ jedną z podstawowych zasad przyświecających autorowi jest hasło: 0 ściemy, jego przekaz może wydawać się nieco ostry, a proponowana terapia bolesna, jednak jak zapewnia Gary John Bishop, książki, które pisze mają być nie tyle miłe w lekturze, co przede wszystkim skuteczne.

Gary John Bishop i Skończ z tym sh*tem!

Powodzenie Unf*ck yourself! sprawiło, że już w 2018 r. opublikował Gary John Bishop Skończ z tym sh*tem! Przestań uprawiać autosabotaż i upomnij się o swoje życie. Jak wskazuje podtytuł, jego drugi poradnik skoncentrowany jest wokół mechanizmu nieświadomej skierowanej przeciwko samemu sobie dywersji spowodowanej najczęściej niską samooceną i strachem przed porażką, choć niekiedy również lękiem przed sukcesem. Dyspozycja tak jest bardzo niebezpieczna, ponieważ niszczy wiele życiowych możliwości i szans, zamykając wszystkie ścieżki rozwoju. Autor na szczęście proponuje skuteczne sposoby na przezwyciężenie złych nawyków i przerwanie zaklętego kręgu marazmu i porażki.

Gary John Bishop i Mądry że f*ck

W 2020 r. w ręce czytelników oddał Gary John Bishop Mądry że f*ck. Proste prawdy, które przeprowadzą cię przez życiowe g*wnoburze, wydawnictwo będące w pewnym stopniu podsumowaniem jego poprzednich publikacji. Autor zbiera w niej i przystępnie przedstawia różne recepty na radzenie sobie z trudnym sytuacjami, przydatne wszytkim, bowiem mniejsze czy większe przeszkody i problemy to cześć absolutnie każdej biografii i nikt nie może liczyć na życie pozbawione różnego rodzaju kryzysów lub przełomów. Na stronach swojej książki Gary John Bishop przekonuje, że każdej sytuacji można dzięki odpowiedniemu nastawieniu, wiedzy i dojrzałości można stawić skutecznie czoła praktycznie każdej sytuacji, wychodzą z życiowej próby nie tylko bez szwanku, ale i zwycięsko.