Callihan Kristen
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Amerykańska pisarka o norweskich korzeniach, autorka poczytnych romansów i romantycznych fabuł z elementami stylowego urban fantasy regularnie goszczących na listach bestsellerów. Jak mówi sama Kristen Callihan, książki zaczęła pisać z braku innego zajęcia, które by tak lubiła. Laureatka nagrody Rita oraz (dwukrotnie) nagrody RT Reviewer's Choice. Mimo że debiutowała niecałą dekadę temu, w swoim dorobku ma już 17 tytułów, w tym trzy powieściowe cykle. Niestety, jak do tej pory, nie wszystkie książki Kristen Callihan doczekały się tłumaczenia na język polski. Na początek 2021 r. planowana jest polska premiera trzeciego tomu jej cyklu VIP, zatytułowanego Niegrzeczny rockman.

Pisarka samą siebie określa mianem dziecka lat 80-tych: uwielbia piękny kicz, choć stara się go nie nadużywać i klasyczne komedie Johna Hughsa (W krzywym zwierciadle, Kevin sam w domu, Beethoven), które może cytować na wyrywki. Stara się jednak nadążać za współczesnością, w czym zdecydowanie pomagają jej dzieci. I to właśnie z nimi i swoim mężem, kiedy akurat nie pisze żadnej książki, Kristen Callihan najbardziej lubi spędzać czas. Cała szczęśliwa rodzina (wliczając w to psa i rybki) mieszka w stołecznym Waszyngtonie. Mimo blisko 20-tu wydanych romansów autorka nie planuje eksperymentów z inną konwencją gatunkową. Uważa, że miłość i zakochiwanie się to jedna z najwspanialszych przygód w życiu człowieka, a opisywanie związanych z tym perypetii i emocji wciąż jest dla niej ogromną przyjemnością.

Pierwsze książki Kristen Callihan

Jej droga do kariery literackiej była dość kręta i w dużej mierze przypadkowa. Po śmierci ojca, szukając odskoczni od żałoby i smutku, zaczęła czytać romanse, które wszak są gatunkiem dającym gwarancje dobrego zakończenia. Szybko stało się to dla niej niemal nałogiem. To wtedy pokochała Kristen Callihan książki m.in. Lisy Kleypas, Judith Ivory, Kresley Cole i Larissy Ione i kiedy w wieku 25 lat przechodziła kryzys związany z wkraczaniem w dorosłość, postanowiła spróbować swoich sił w opowiadaniu miłosnych historii. Zaczęła pracę nad pierwszą fabułą, która wystarczyła do zdobycia agenta, jednak nie wydawcy. Raz zacząwszy pisać, nie mogła już przestać i choć pierwszej książki Kristen Callihan nie udało się sprzedać, druga ukazała się drukiem. Był to osadzony w stylowych dekoracjach późnowiktoriańskiego Londynu romans paranormalny z elementami urban fantasy. Powieść zatytułowana Firelight spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem czytelników i stała się początkiem popularnego, obecnie liczącego już 9 tomów, cyklu Darkest London. Pomysł na fabułę był wypadkową inspiracji disnejowską Piękną i bestią (którą oglądała córka autorki) oraz norweską klasyczną baśnią Na wschód od Słońca i na zachód od Księżyca. Jako wielbicielka superbohaterów i kina akcji, swoją romantyczną opowieść podkręciła dużą szczyptą sensacji. Debiut pisarki został wysoko oceniony przez recenzentów RT Magazine oraz uznany za powieść roku Library Journal, a także najlepszą książkę wiosny 2012 Publisher's Weekly. Trzy lata później Evernight, 7 tom serii Darkest London, przyniósł jej nagrodę RITA dla najlepszego romansu paranormalnego.

Kristen Callihan i Niegrzeczny idol

Po tym jak sukces odniosły jej pierwsze książki, Kristen Callihan postanowiła nieco zmienić poetykę swoich romantycznych historii i spróbować się z współczesną realistyczną fabułą. W 2014 r. do księgarń trafiło The Hook up, pierwszy tom jej cyklu new adult Game on. W ciągu kolejnych kilku lat ukazały się jeszcze trzy kolejne tytuły serii (The friendzone, The game plan i The hot shot) jednak żaden z niech nie jest dostępny po polsku.

Polskiego tłumaczenia doczekał się za to VIP, następny cykl pisarki. Wszystkie należące do niego fabuły łączy świat przedstawiony i postaci. Centrum wokół którego krąży akcja stanowi najpopularniejszy zespół rockowy świata, Kill John, a głównymi bohaterami kolejnych odsłon serii są jego członkowie i manager. Pierwszą część serii pt. Niegrzeczny idol Kristen Callihan w ręce czytelników oddała w 2016 r. Jest to miłosna historia frontmana kapeli, Killiana, i zwykłej, nieco nawet niepozornej, dziewczyny z sąsiedztwa. Libby na początku nie dopuszcza do siebie myśli, że ten seksowny mężczyzna, prawdziwe bożyszcze kobiet, może interesować się właśnie nią, jednak, jak to w dobrych romansach bywa, miłość zawsze znajduje właściwą drogę.

Jeszcze w tym samym roku ukazał się Niegrzeczny manager. Kristen Callihan tym razem na główną postać narracji wybrała Gabriela Scotta, współtwórcę sukcesu zespołu i od wielu lat jego opiekuna. Ten mocno stąpający po ziemi, zabójczo przystojny mężczyzna stanie przed wyzwaniem, jakim jest pociąg od pięknej świeżo zatrudnionej fotografiki grupy, mającej obsługiwać trasę koncertową Kill John. Ostatnia książka cyklu to opowieść o przeżywającym poważne osobiste problemy gitarzyście zespołu zatytułowana Niegrzeczny rockman. Kristen Callihan nie wyklucza jednak, że również inne postacie znane z serii doczekają się poświęconych im tomów.

Kristen Callihan i Niedopasowani

W polskim tłumaczeniu dostępna jest jeszcze jedna książka Kristen Callihan. Niedopasowani efektem jej współpracy z Samanthą Young i pierwszym w karierze pisarskim duetem.