Brittainy C. Cherry
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Amerykańska pisarka i poetka. Najbardziej znana z poczytnych współczesnych romansów new i young adult. Swoje książki Brittainy C. Cherry z powodzeniem od początku kariery wydaje sama. Aktualnie w jej dorobku, po 7 latach kariery pisarskiej, znajduje się już blisko 20 tytułów. Gdyby miała wybrać jednego bohatera literackiego, z którym chciałaby się spotkać, byłby to Gatsby z niezapomnianej powieści F. S. Fitzgeralda.

Brittainy C. Cherry urodziła się w Milwaukee, w stanie Wisconsin, gdzie mieszka do dziś. Jako dziecko i nastolatka była bardzo nieśmiała, jednak nie stanowiło to dla niej źródła specjalnego cierpienia. Zamiast być w centrum, lubiła wydarzenia raczej obserwować z pewnego dystansu, a zamiast mówić – słuchać ludzi. Cechy te okazały się niezwykle przydatne w pracy pisarskiej. Wsparcie znajdowała w swojej niezwykle licznej rodzinie, która zawsze potrafiła zapewnić jej poczucie bezpieczeństwa. Do dzisiaj zresztą, pierwszymi czytelnikami i recenzentami każdej książki Brittainy C. Cherry są członkowie jej rodziny, a przede wszystkim mama. Pisać zaczęła bardzo wcześnie. Pierwszą, i jej własnym zdaniem, bardzo złą, powieść ukończyła jako szesnastolatka. Wtedy zaczęła myśleć poważniej o profesjonalizacji swojej pasji. Jak mówi sama Brittainy C. Cherry, książki, słowo pisane były dla niej zawsze najbardziej komfortową formą autoekspresji. Po maturze przyszła pisarka wstąpiła na Carroll University, gdzie podjęła studia teatrologiczne. By doskonalić swój warsztat uczęszczała również na zajęcia z kreatywnego pisania.

Pierwsze książki Brittainy C. Cherry

Swoją pisarską karierę Brittainy C. Cherry konsekwentnie budowała sama, od początku stawiając na self publishing. W 2013 r. zadebiutowała powieścią The Space In Between. Początkowo historia miłosna Andrei i Coopera miała formę scenariusza, jednak mama autorki po jego przeczytaniu zasugerowała przekształcenie go w narrację. Brittainy podjęła wyzwanie, co zapewne było jedną z najlepszych decyzji w jej życiu. Książka okazała się dużym sukcesem i prawdziwą trampoliną do dalszej literackiej kariery. Swoją kolejną fabułę o trudnym uczuciu między uczennicą, a jej nauczycielem pt. Kochając Pana Danielsa Brittainy C. Cherry w ręce czytelniczek oddała już w 2014 r. Ta niezwykle wzruszająca powieść do dzisiaj pozostaje jedną z najpopularniejszych i najbardziej lubianych w jej dorobku. Trzecia książka pisarki, przeznaczona dla starszych nastolatków opowieść o licealnej miłości i niełatwym wchodzeniu w dorosłość, Art And Soul, ukazała się w 2015 r.

Powietrze, którym oddycha – Brittainy C. Cherry i cztery żywioły

Także w 2015 r., powieścią Powietrze, którym oddycha, Brittainy C. Cherry otworzyła cykl Żywioły. Dotykająca najczulszych strun opowieść o ponownym odnajdywaniu szczęścia po życiowej tragedii, spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem czytelniczek. Historia Tristana i Elizabeth, ludzi ciężko doświadczonych przez los, którzy odnajdują siebie okazała się bardzo udanym wstępem do całej serii. W ciągu kolejnych dwóch lat do spragnionych wzruszeń czytelniczek trafiły jeszcze 3 tomy cyklu: Ogień, który ich spala, Woda, która niesie ciszę, Siła, która ich przyciąga.

Do dziewczyn, które czuły zbyt wiele Brittainy C. Cherry

W 2018 r. zbiorem wierszy Do dziewczyn, które czuły zbyt wiele Brittainy C. Cherry zadebiutowała jako poetka. Współautorką tomu jest amerykańska romansopisarka Kandi Steiner. Jest to liryka, która skoncentrowana jest oczywiście wokół miłości i całego wachlarza emocji oraz doświadczeń z nią związanych. Ponieważ sztuka przekładu poezji jest niezwykle trudna, a tekst, który w ten sposób powstaje zawsze jest poniekąd innym utworem, polskie wydanie jest dwujęzyczne i zawiera oryginalne wersje wierszy.

Najpopularniejsze książki Brittainy C. Cherry

W ostatnich latach pisarka nie zwalnia tempa i publikuje nawet kilka nowych tytułów rocznie. W 2018 r. wydała Brittainy C. Cherry Zawsze i wszędzie, swój kolejny bestsellerowy romans. Bohaterowie książki to ludzie po przejściach, mocno zranieni. Grace i Jackson nie mają powodów, by ufać innym ludziom, a ich letni romans ma być tylko niezobowiązującą przygodą. Jednak rzeczywistość nie jest tak prosta, jak byśmy chcieli. Najnowszą wydaną po polsku powieścią pisarki jest Eleanor & Grey. Brittainy C. Cherry na stronach tej książki opowiada oczywiście historię miłosną. Jej bohaterowie kochali się niegdyś jako licealiści, a życie, jak to często bywa, rozdzieliło ich drogi. Kiedy po kilkunastu latach spotykają się ponownie, dostają drugą szansę. Jednak nie są już tymi beztroskimi nastolatkami, a ich relacja nie ma już tej niewinności.