Bednarek Adrian
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Polski pisarz, autor poczytnych kryminałów i thrillerów. W ostatnich latach jedno z najbardziej obiecujących nazwisk na rynku wydawniczym. Chociaż Adrian Bednarek książki wydaje od zaledwie kilku lat, ma w swoim dorobku już kilkanaście opublikowanych tytułów i niemal tyle samo fabuł czekających na swoją kolejkę w wydawnictwie. Popularność przyniósł mu cykl o Kubie Sobańskim, którego narracja prowadzona jest z punktu widzenia psychopatycznego seryjnego mordercy. Swoją najnowszą książkę pt. Zły człowiek Adrian Bednarek w ręce czytelników oddał na początku 2021 r.

Pisarz na świat przyszedł w 1984 r. w Częstochowie. W rodzinnym mieście spędził, z krótką przerwą na pobyt w Krakowie, większość życia i mieszka do dziś z żoną i synem. Co nie powinno dziwić u częstochowianina, jest on zapalonym kibicem Włókniarza Częstochowa, żużel traktuje niemal jak religię, a jego pierwszym idolem był Tomasz Gollob. Drugą wielką sportową pasją pisarza jest bieganie, które uprawia regularnie. Poza tym jest on także stałym bywalcem siłowni. Jedyną skazę na tym zdrowym stylu życia stanowią papierosy.

Co ciekawe, chociaż dziś jest poczytnym autorem, w dzieciństwie Adrian Bednarek książki czytał raczej z obowiązku niż dla przyjemności, jednak niemal od zawsze ciągnęło go do mrocznych historii. Fascynacja ta swój początek bierze w zamiłowaniu do mrocznych komiksów. Później przyszedł czas na utrzymane w podobnym klimacie filmy i gry komputerowe, które rozwinęły jego wyobraźnię w sposób, który dziś pozwala mu bez większego trudu wymyślać jedną przerażającą opowieść za drugą.

Chociaż wydaje się nieprawdopodobne, biorąc pod uwagę z jaką częstotliwością w księgarniach pojawiają się powieści sygnowane jego nazwiskiem, Adrian Bednarek książki pisze niejako po godzinach, cały czas pracując na etat w firmie transportowej (jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach). Jego celem jest jednak literackie zawodowstwo, na które ma nadzieje przejść w najbliższym czasie.

Adrian Bednarek i Kuba Sobański

Swoją debiutancką powieść, Pamiętnik diabła, Adrian Bednarek wydał w 2014 r. Historia Kuby Sobańskiego, młodego, przystojnego i czarującego krakowskiego prawnika oraz, po godzinach, seryjnego mordercy, z miejsca podbiła serca miłośników nieco mroczniejszych lektur. Wkrótce w księgarniach pojawiła się kontynuacja książki pt. Proces diabła, a w kolejnych latach jeszcze dwa tomy cyklu poświęconego tej kontrowersyjnej postaci (Spowiedź diabła, Wyrok diabła). Przewrotny pomysł autora, żeby bohaterem i narratorem całej serii uczynić wiodącego podwójne życie brutalnego zabójcę, który to motyw w popkulturze szaloną popularność zyskał dzięki kultowemu serialowi Dexter, doskonale sprawdził się również na stronach książki. Adrian Bednarek potrafił wykreować protagonistę, który żyje poza granicami społecznych norm moralnych, a jednak fascynuje. Czytelnicy z przerażeniem odkrywali, że w miarę obcowania z Kubą Sobańskim nie tylko zżywają się z nim, ale, o zgrozo, zaczynają mu w pewien sposób kibicować. Również pomysły fabularne na przygody krakowskiego zbrodniarza wystawiają pochlebne świadectwo poczatkującemu pisarzowi, który umiał nie tylko zbudować poprawną, trzymającą w napięciu intrygę, ale także uniknąć powielania wyeksploatowanych schematów i nie raz zaskoczyć swoich odbiorców.

Adrian Bednarek i Córeczki

Wydając w 2018 r. oryginalny thriller Skazany na zło, Adrian Bednarek udowodnił, że sukces jego pierwszych powieści nie był jedynie szczęściem debiutanta. Utrzymana w wyjątkowo mrocznym klimacie, fantastycznie opowiedziana historia stopniowej degeneracji głównego bohatera z całą pewnością należy do jednych z ciekawszych propozycji ostatnich lat, podobnie jak i następna samodzielna fabuła autora: Pasażer na gapę.

Kiedy jednak w 2019 r. w ręce czytelników oddał Adrian Bednarek Córeczki, nikt nie miał wątpliwości, że jego nazwisko będzie wkrótce wymieniane obok najpopularniejszych polskich twórców gatunku. Mistrzowski thriller, opowiadający o zbrodni, karze i zemście, która nie tylko najlepiej smakuje na zimno, ale i pod każdym względem jest kobieta, ugruntował jego pozycję na rynku. Jest to pierwsza powieść autora z wiodącymi postaciami kobiecymi. Z kreacją swoich bohaterek poradził on sobie jednak znakomicie, tworząc pełnokrwiste ciekawe portrety i niebanalną, pełną zwrotów akcji historię.

Adrian Bednarek i Oskar Blajer

W 2020 r. powieścią Inspiracja Adrian Bednarek otworzył nową serię kryminalną. Również tym razem osią fabularną są zbrodnie seryjnego zabójcy, jednak pewną nowością jest konstrukcja protagonisty. Oskar Blejer to młody, 23 letni zaledwie, pisarz specjalizujący się w historiach z dreszczykiem. Akcję powieści zawiązuje wyprawa Oskara na pogrzeb ofiary morderstwa, na którym zamierza on szukać inspiracji do swojej twórczości. Znajduje znacznie więcej, niż by się spodziewał, a jego przygody czyta się wręcz z zapartym tchem. Kolejną część cyklu zatytułował Adrian Bednarek Obsesja, a Fascynacja, zamykający trylogię tom, ma się ukazać w marcu 2021 r.

Adrian Bednarek i Zły człowiek

Na potrzeby swojej najnowszej książki pt. Zły człowiek Adrian Bednarek wymyślił częstochowską mafię, a narrację zaprojektował w konwencji spowiedzi gangstera. Podobnie jak inne fabuły autora, jest to mocna i mroczna opowieść o świecie i ludziach nieznających litości.