Beata Pawlikowska

Beata Pawlikowska pisarka. Beata Pawlikowska dziennikarka. Beata Pawlikowska psycholożka. Beata Pawlikowska nauczycielka języków obcych. Beata Pawlikowska to, bez dwóch zdań, kobieta renesansu, a zakres jej aktywności i zainteresowań jest doprawdy imponujący. Co więcej, w każdym z tych licznych wcieleń Beata Pawlikowska odniosła niekwestionowany sukces. Niczym mityczny król Midas wszystko, czego dotknie zamienia w złoto. Każdy temat, który bierze na warsztat okazuje się strzałem w dziesiątkę, więc kolejne wydawane przez siebie książki Beata Pawlikowska niezmiennie sprzedaje w bestsellerowych nakładach, a czytelnicy wciąż ustawiają się kolejce po każdy nowo wydany przez nią tytuł. Świetnie sprzedają się nie tylko papierowe, ale i nowoczesne formaty książek Beaty Pawlikowskiej; ebooki i audiobooki.

Obecnie autorka związana jest z wydawnictwem Edipresse Książki, warto jednak wspomnieć, że była ona pierwszą polską autorką, której książkę wydano nakładem National Geographic.

Beata Pawlikowska – książki podróżnicze

Przez wiele lat w mediach Pawlikowska funkcjonowała przede wszystkim jako podróżniczka. Zapuszczała się w najodleglejsze i najdziksze rejony naszej planety, by po powrocie dzielić się zdobytymi w dalekim świecie doświadczeniami zarówno z czytelnikami swoich książek, jak i słuchaczami Radia Zet, w którym przez lata prowadziła niezwykle popularną audycję Świat według Blondynki (aktualnie można ją usłyszeć w nieco innej formule w Radiu Kolor). Blondynka z biegiem czasu stała się prawdziwą marką, a jej twórczyni celebrytką. Swoje podróżnicze książki Beata Pawlikowska również wydaje jako Blondynka właśnie. Na swoim koncie ma ich kilkadziesiąt, a opisują one wyprawy na wszystkie kontynenty (poza Antarktydą). Najlepiej oceniane przez użytkowników portalu Lubimyczytać.pl są Blondynka śpiewa w Ukajali. Nowe przygody w Ameryce Południowej, Blondynka w dżungli i Blondynka na Czarnym Lądzie.

Beata Pawlikowska – książki do nauki języków obcych

Co prawda, Pawlikowska nie ma wykształcenia filologicznego (zrezygnowała ze studiów na filologii angielskiej przed zrobieniem dyplomu), ale nie było to przeszkodą, by rozszerzyć swoją ofertę o pomoc w poznawaniu języków obcych. Dla Blondynki nie ma w końcu rzeczy niemożliwych… Wykorzystując wiedzę zdobytą zarówno w procesie kształcenia, jak i podczas pracy radiowej korespondentki w Londynie, od lat wydaje Beata Pawlikowska książki również do nauki języków obcych, a także prowadziła radiowy kurs językowy. Co więcej jej oferta nie ogranicza się jedynie do języka angielskiego, ale obejmuje porady dotyczące m.in. języka niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego, a nawet tak egzotycznego, jak japoński.

Beata Pawlikowska – książki psychologiczne

Poza podróżami i nauką języków Beata Pawlikowska realizuje się jako psycholożka i doradczyni życiowa. Nie ma na tym świecie problemów, których nie dałoby się dzięki jej wskazówkom rozwiązać lub chociaż złagodzić. Kolejne książki Beata Pawlikowska, np. z serii Kurs pozytywnego myślenia, poświęca przemyśleniom dotyczącym szczęśliwego, spełnionego życia, sposobom na wychodzenie z depresji i nałogów. Ponadto pomaga zorganizować się w codziennym rytmie dzięki pisanym i ilustrowanym przez siebie kalendarzom oraz zredukować stres za pomocą kolorowanek dla dorosłych.

Beata Pawlikowska – książki kucharskie

Jako weganka Beata Pawlikowska proponuje swoim czytelnikom i czytelniczkom przede wszystkim potrawy oparte na składnikach roślinnych. Dzięki wiedzy zdobytej w trakcie swych niezliczonych wypraw ma do zaoferowania nie tylko dania wywodzące się z rodzimej kuchni skomponowane z dobrze wszystkim znanych składników, ale również proponuje elementy menu ze wszystkich zakątków świata.

Beata Pawlikowska – powieści

Sukcesy wydawnicze zachęciły celebrytkę do próbowania swoich sił także w prozie powieściowej. Swoją pierwszą powieść Agnes w Wenecji pisarka wydała w 2009 r. Następny w kolejce był natomiast zbiór baśni dla dzieci i dorosłych. Niedawno ta prawdziwa kobieta renesansu opublikowała nawet komediowo-miłosną fabułę. Akcję powieści pt. Blondynka na wyspie zakochanych Beata Pawlikowska umieszcza, w dobrze sobie znanej, tropikalnej scenerii Karaibów.