Płomień i krzyż, tom 1 (wyd. II) - Jacek Piekara - ebook
Wydawca: Fabryka Słów Kategoria: Fantastyka i sci-fi Język: polski

Płomień i krzyż, tom 1 (wyd. II) ebook

Jacek Piekara

4.30434782608696 (23)
Bestseller

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 18000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Przeczytaj fragment w darmowej aplikacji Legimi na:

Liczba stron: 355 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka dostępny w abonamencie „Legimi bez limitu+” w aplikacji Legimi z:

Androida
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
iOS
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Odtwórz fragment audiobooka:

Czas: 10 godz. 0 min

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Płomień i krzyż, tom 1 (wyd. II) - Jacek Piekara

Płomień i Krzyż to symbole Świętego Officjum, instytucji niosącej w świat ogień jedynej i prawdziwej wiary. Ale to również dwa przeciwstawne sobie znaki - jeden symbolizuje perskich magów ognia, drugi walczących z nimi prawowiernych chrześcijan. Ich walka jest jednym z elementów fabuły nowego cyklu o świecie, w którym Chrystus zstąpił z krzyża.

W 1. tomie poznasz losy inkwizytora Mordimera Madderdina widziane oczami między innymi Pięknej Katarzyny - matki Madderdina oraz Arnolda Lowefella - jego mentora i nauczyciela, członka Wewnętrznego Kręgu Inkwizytorium. A wszystko w krwawej scenerii chłopskiego buntu pustoszącego Cesarstwo, w bogatym domu pięknej kurtyzany parającej się mroczną sztuką, w mistycznej siedzibie perskiego czarnoksiężnika, w Akademii Inkwizytorium oraz w siedzibie Świętego Officjum - tajemniczym klasztorze Amszilas.

Z punktu widzenia chronologii, tom ten otwiera "cykl inkwizytorski" Jacka Piekary. Jest więc doskonałym wprowadzeniem w świat wykreowany przez autora. Natomiast dobrym znajomym Madderdina odpowie na szereg pytań. Co sprawiło, że został Sługą Bożym i Młotem na Czarownice oraz czemu posiada nadnaturalne zdolności? Jaki mroczny sekret związał matkę inkwizytora z wszechwładnym biskupem Gersardem? Skąd wywodzą się członkowie Wewnętrznego Kręgu Inkwizytorium? W jaki sposób przebiega szkolenie w Akademii? Co łączy perskich wyznawców kultu ognia z inkwizytorami? Kim są zdegenerowani Bliźniacy, towarzyszący inkwizytorowi w czasie niektórych misji i jakie powierzono im zadanie?

Opinie o ebooku Płomień i krzyż, tom 1 (wyd. II) - Jacek Piekara

Cytaty z ebooka Płomień i krzyż, tom 1 (wyd. II) - Jacek Piekara

Dziewczyna była co prawda dyskretna i najwyraźniej oddana swojej pani, ale Katarzyna wiedziała, ile racji jest w starej prawdzie mówiącej, iż tajemnica, o której wiedzą trzy osoby, to już nie tajemnica.
Schongauer jako zwierzchnik koblenckich inkwizytorów zachowywał daleko idącą powściągliwość w szafowaniu oskarżeniami. I nawet wyglądał całkiem dobrodusznie z siwym zarostem pokrywającym brodę oraz
Nauczył się, hultaj, jak wywołać miłość kobiety. Tym razem Katarzyna roześmiała się serdecznie. – Do tego nie trzeba czarów. Wystarczą kosztowne i piękne podarki, gładka wymowa oraz wiele zapału w łożnicy.
Zbuntowany, żądny krwi motłoch rzeczywiście nie zważał, kogo dręczy i morduje. Dobrotliwy opat sięgający po klasztorne zapasy, by wykarmić głodujących, był tak samo dobrym celem jak okrutny rządca pozwalający zdychać swym poddanym z głodu. Tu nie liczyły się dobre czy złe uczynki, a jedynie fakt przynależności do znienawidzonej grupy „jaśnie panów”.