Wycinanki z papieru - Katarzyna Michalec - ebook

Wycinanki z papieru ebook

Katarzyna Michalec

0,0
10,00 zł

lub
-50%
Zbieraj punkty w Klubie Mola Książkowego i kupuj ebooki, audiobooki oraz książki papierowe do 50% taniej.
Dowiedz się więcej.
Opis

Książka zawiera wzory prac wykonanych z papieru. Dla ułatwienia, każda praca została opisana i pokazana w kilku etapach. Tworzenie zabawek z papieru to nie tylko zabawa, ale również świetna gimnastyka dla małych rąk. A gotowe dzieła mogą służyć jako ozdoby lub prezenty dla najbliższych.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
MOBI
PDF

Liczba stron: 14

Oceny
0,0
0
0
0
0
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.Katarzyna Michalec

Wycinanki z papieru

© Copyright by Katarzyna Michalec & e-bookowo

Projekt okładki: Katarzyna Michalec

Ilustracje: Katarzyna Michalec

ISBN 978-83-7859-818-3

Wydawca: Wydawnictwo internetowe e-bookowo

www.e-bookowo.pl

Kontakt: [email protected]

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kopiowanie, rozpowszechnianie części lub całości

 

PIRAT

1. Kartkę z bloku technicznego składamy na połowę. Następnie wycinamy tułów postaci uważając, aby nie przeciąć kartki na zgięciu. Z kartki innego koloru wyklejamy spodnie. Z włóczki oraz guzika robimy pas, za którym możemy umieścić mały plastikowy pistolet lub wycięty z papieru sztylet. Bluzkę wyszywamy kordonkiem.

 

2. Z papieru wycinamy głowę postaci z brodą i włosami. Oczy oraz nos wyklejamy z koralików. Brwi, usta oraz włosy wyszywamy kordonkiem.

 

3. Wycinamy czapkę oraz buty. Czapkę ozdabiamy trupią czaszką. Na butach zaznaczamy linię, w miejscu której powstanie zagięcie.

 

4. Wycinamy ręce.

 

5. Tułów pirata zginamy na połowę. Następnie przyklejamy do niego pozostałe elementy tak, jak na zdjęciu. Ręce przyklejamy od wewnątrz. Buty zaginamy w miejscu oznaczonym linią i przyklejamy od wewnętrznej strony spodni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LEW

1. Kartkę z bloku technicznego składamy na połowę. Następnie wycinamy tułów lwa uważając, aby nie przeciąć kartki na zgięciu. Wycinamy również lwie łapy i przyklejamy do tułowia. Kordonkiem wyszywamy sierść oraz pazury.

 

2. Wycinamy lwią głowę, którą przyklejamy do grzywy. Z papieru wyklejamy pyszczek, a z koralików oczy. Grzywę wyszywamy kordonkiem.

 

3. Wycinamy ogon, a jego końcówkę wyszywamy kordonkiem.

 

4. Tułów lwa zginamy na połowę. Następnie przyklejamy do niego pozostałe elementy. Ogon przyklejamy od wewnątrz.

 

 

MIKOŁAJ

1. Kartkę z bloku technicznego składamy na połowę. Następnie wycinamy tułów postaci uważając, aby nie przeciąć kartki na zgięciu. W przedniej części wyszywamy kordonkiem paski i naklejamy rękę.

 

2. Z papieru wycinamy głowę postaci z brodą i włosami, które wyszywamy kordonkiem. Oczy oraz nos wyklejamy z koralików, a usta z papieru.

 

3. Wycinamy czapkę i drugą rękę. Pompon i futerko wokół czapki oraz rękawa wyszywamy kordonkiem.

 

4. Wycinamy worek na prezenty. Wyszywamy na nim gwiazdki, a wgórnej części przewiązujemy kordonkiem.

 

5. Tułów postaci składamy, a następnie przyklejamy do niego pozostałe części.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOT

1. Kartkę z bloku technicznego składamy na połowę. Następnie wycinamy tułów kota uważając, aby nie przeciąć kartki na zgięciu. Z papieru wyklejamy łapki, na których kordonkiem wyszywamy pazury. Oczy zastępujemy koralikami.

 

2. Z papieru wycinamy uszy, ogon, pyszczek oraz nos, do którego doszywamy guzik. Uszy i pyszczek wyszywamy.

 

3. Tułów kota składamy, a następnie przyklejamy do niego pozostałe części.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PTAK

1. Kartkę z bloku technicznego składamy na połowę. Następnie wycinamy tułów ptaka uważając, aby nie przeciąć kartki na zgięciu. Wyszywamy na nim wzór z kordonka.

 

2. Wycinamy głowę oraz skrzydła. Kordonkiem wyszywamy na nich wzory. W dolnej części głowy rysujemy linię tak, jak na zdjęciu.

 

3. Wycinamy dziób oraz oczy. W miejsce źrenic wklejamy koralik.

 

4. Tułów ptaka składamy na połowę tak. Głowę nacinamy w miejscu oznaczonym linią, a następnie nasuwamy ją na tułów. Od środka można ją przykleić klejem lub taśmą klejącą. Na końcu przyklejamy oczy, dziób i skrzydła.