Wolni Ciut Ludzie - Terry Pratchett - ebook + audiobook + książka

Wolni Ciut Ludzie ebook i audiobook

Terry Pratchett

4,8

Opis

Nowe wydanie w przekładzie Piotra W. Cholewy!

Każda kraina potrzebuje własnej czarownicy...

Na wysokich halach, w rzece pojawia się potwór, a na drodze bezgłowy jeździec. Teraz, kiedy nie ma już babci Obolałej, tylko młoda Tiffany Obolała może strzec granic. By nie wpuścić tu... różnych rzeczy. To jej kraina. Jej obowiązek. Ale zadziwiające, jak pomocna może się okazać horda niesfornych piktali, jeśli tylko skieruje się ich we właściwą stronę i jeśli najpierw przestaną bić się między sobą...

Opowieść Pratchetta, pomimo osadzenia w paranoidalnym Świecie Dysku jest jedną z najpiękniejszych apologii rozumu. Oczy kłamią rozumowi - mówi Pratchett. Na dodatek mówi to w taki sposób, że prawda ta przesłonięta jest delikatną kurtyną łez. Łez śmiechu.
"Życie Warszawy"

"Wolni Ciut Ludzie" to połączenie "Alicji w krainie czarów" i "Braveheart" oraz, jak zwykle u Pratchetta, nawiązuje do dziesiątek innych książek, m.in. "Władcy Pierścieni". Bardzo zabawna, ale też mądra książka, z której młodzi czytelnicy (choć i starsi przeczytają ją z przyjemnością) mogą wynieść kilka pożytecznych nauk…"
"Metro"


Terry Pratchett - Urodził się 28 kwietnia 1948 roku w Beaconsfield, zmarł 12 marca 2015. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste, że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 roku zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 roku wydana została jego pierwsza powieść "The Carpet People", a potem kolejne "The Dark Side of the Sun" (1976) i "Strata" (1981). W 1980 roku został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki. W 1983 roku wydana została jego pierwsza powieść z cyklu Świat Dysku - "Kolor magii". Po ukazaniu się w 1986 roku książek "Blask fantastyczny" i "Mort" Terry Pratchett zdecydował się poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno ilość wydanych i sprzedawanych książek, jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. Pratchett był także autorem kilku książek dla młodych czytelników. W 1998 roku został uhonorowany przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
czytnikach Kindle™
(dla wybranych pakietów)
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 286

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 8 godz. 8 min

Lektor: Maciej Kowalik

Oceny
4,8 (32 oceny)
25
7
0
0
0
Sortuj według:
Shaigar

Dobrze spędzony czas

Nie wiem czy to dobry ukłon Terryego do młodszego czytelnika, mi 40 letniemu czytelnikowi świetnie się to czytało teraz jak i przez ostatnie kilka lat i pewnie dalej będę wracał.
00
TymekD_10

Nie oderwiesz się od lektury

trryuthgduffgffshvdjgrittgnlta
00

PopularnośćKolekcje 

 

Tytuł oryginału

THE WEE FREE MEN

 

Copyright © 2003 Terry Pratchett and Lyn Pratchett

 

Projekt graficzny serii

Zombie Sputnik Corporation

 

Ilustracja na okładce

Paul Kidby www.paulkidby.net

 

Redakcja

Łucja Grudzińska

 

Korekta

Grażyna Nawrocka

 

ISBN 978-83-8234-608-4

 

Warszawa 2010

 

Wydawca

Prószyński Media Sp. z o.o.

02-697 Warszawa, ul. Rzymowskiego 28

www.proszynski.pl