Wielki słownik hiszpańsko-polski A-D - Kardyni M. A., Rogoziński Paweł - książka

Wielki słownik hiszpańsko-polski A-D książka papierowa

Kardyni M. A., Rogoziński Paweł

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Pierwszy tom Wielkiego słownika hiszpańsko-polskiego” to nowoczesne, pod względem formy jak i warstwy leksykalnej, słowniki skierowane do tych wszystkich, którzy pragną powiększyć swoją wiedzę na temat języka hiszpańskiego oraz doskonalić praktyczną znajomość tego języka.

Całość słownika słownika zawiera 250 000 haseł oraz około 4 000 000 związków frazeologicznych z zakresu ogólnego współczesnego słownictwa hiszpańskiego i polskiego oraz stylistyczne odmiany języka, w tym słownictwo literackie, słownictwo języka potocznego i pospolitego, wyrażenia gwarowe i środowiskowe oraz wulgaryzmy, odmiany wyrażeń słownictwa regionalnego i dialektalnego oraz słownictwo stosowane w piśmiennictwie publicystycznym i fachowym.

W słowniku uwzględniono liczne latynoamerykanizmy podając przy tym kraj (kraje, region), w którym używa się danego wyrazu.

Obok słownictwa ogólnego, potocznego i literackiego uwzględniono terminy fachowe i techniczne oraz nazwy własne, imiona i najczęściej stosowane w języku hiszpańskim skróty i skrótowce.

Słownik adresowany jest do szerokiego kręgu odbiorców, w tym do osób uczących się języka hiszpańskiego, zarówno na poziomie początkowym jak i średnim czy zaawansowanym, studentów, tłumaczy, dziennikarzy oraz osób, których celem jest poznanie języka hiszpańskiego.

Liczba stron: 1200

Format (wymiary): 14.8x21.0cm

ISBN: 9788361448693

Wydanie: 1

Oceny
0,0
0
0
0
0
0