Uwagi o pielęgniarstwie - Florence Nightingale - książka

Uwagi o pielęgniarstwie książka papierowa

Florence Nightingale

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Uwagi o pielęgniarstwie. Profesjonalne towarzyszenie choremu to nowe wydanie „elementarza” dla osob sprawujacych opiekę nad chorymi. Tekst napisała ponad sto pięcdziesiat lat temu Florence Nightingale, a międzynarodowa Rada Pielęgniarek z okazji 75-lecia powstania Międzynarodowej Fundacji jej imienia uaktualniła go i wydała ponownie. Autorka była prekursorką pielęgniarstwa, pierwszym naukowcem w tej dziedzinie korzystajacym np. ze statystyki na poparcie swoich sądów. Jej zalecenia dotyczące prostych spraw zwiazanych z opieką nad pacjentem są ponadczasowe –dziś wiele z jej uwag stało się kanonem postępowania osób sprawujacych opiekę nad chorymi.

Uwagi o pielęgniarstwie zawierają nie tylko spostrzeżenia autorki, ale także wiele cennych, aktualnych informacji o tym, jak planować opiekę, w jaki sposób zadbać o sen i wypoczynek chorego, tak ważny w procesie zdrowienia i nabierania sił, czyli wszystko o zapewnieniu pacjentowi komfortu w trudnej dla niego sytuacji.
Przedstawione w książce schematy postępowania, sposoby komunikowania się z pacjentem i jego rodziną, mogą być pomocne w pracy całego personelu medycznego

Liczba stron: 190

Tłumacz: Mileczarek-Pankiewicz Elżbieta

Format (wymiary): 14.0x20.0cm

ISBN: 9788376092751