PUS Pierwsze lektury - Krupska Maria - książka

PUS Pierwsze lektury książka papierowa

Krupska Maria

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Pierwsze lektury to książeczka przeznaczona dla dzieci w klasach I - II

Lekturę dla najmłodszych zaczyna się zwykle od poezji. W wierszach dla dzieci pojawiają się zabawy i żarty językowe, formy posługujące się rymem i rytmem, które łatwo "wpadają w ucho". Dzięki temu dzieci szybko przyswajają sobie pojedyncze wyrażenia lub fragmenty, potrafią określić nastrój, połączyć fakty, czy skojarzyć bohatera z konkretnym wierszem. Dlatego trzon tematyki książeczki stanowią dynamiczne i pełne humoru wiersze j. Tuwima i J. Brzechwy.

Autorzy, posługując się prostym i jednocześnie bogatym słownictwem, inspirują wyobraźnię dziecka. W prosty i przystępny sposób przekazują treści, które sprawiają, że nawet najmłodsze dzieci bez trudu potrafią ustalić myśl przewodnią utworu i wskazać zawarte w nim przesłanie.

Tematyka ćwiczeń nawiązuje do znanych bajek i baśni mówiących o dziecięcych przeżyciach i marzeniach, ich stosunku do świata przyrody i najbliższego środowiska.

Dla nauczycieli i rodziców Pierwsze lektury, to starannie przygotowany i uporządkowany materiał dydaktyczno - wychowawczy. Zadania zawarte w książeczce służą między innymi:

•utrwalaniu znajomości treści przeczytanych utworów
•sprawdzaniu stopnia zrozumienia czytanych tekstów
•odczytywaniu intencji autora tekstu i ilustratora
•rozpoznawaniu bohaterów na podstawie ilustracji lub opisu
•tworzeniu opowieści nawiązujących do przedstawionych ilustracji.

Liczba stron: 32

Format (wymiary): 17.0x24.0cm

ISBN: 9788375141986

Oceny
0,0
0
0
0
0
0