Pudełko po butach Opowieść nie tylko dla dzieci - Francine Rivers - Francine Rivers - ebook

Pudełko po butach Opowieść nie tylko dla dzieci - Francine Rivers ebook

Rivers Francine

0,0
15,02 zł

lub
Opis

Pudełko po butach. Opowieść nie tylko dla dzieci - Francine Rivers

 

Pewnego pochmurnego, wrześniowego dnia sześcioletni Timmy O,Neil przeprowadza się do Mary i Davida Holmesów. Przynosi ze sobą bardzo niewiele rzeczy.

Stopniowo poznaje nowych przyjaciół... W końcu postanawia podarować swoje dziecince skarby Komuś specjalnemu.

Wzruszająca historia chłopca, któremu życie skomplikowało się zbyt wcześnie, opowiedziana przez ulubioną autorkę, Francine Rivers.

Dodatkowo książka wzbogacona jest o rysunki malowane piaskiem na szkle przygotowane przez Tetianę Galistynę zwyciężczyni 6 edycji MAM TALENT.

 

Dzieciństwo małego Timmiego trudno nazwać szczęśliwym. Jego tata odsiaduje karę więzienia a mama nie jest w stanie zapewnić mu właściwej opieki. Chłopiec trafia do rodziny zastępczej. Wszędzie nosi ze sobą czerwone pudełko po butach. Nie zdradza nikomu co znajduje się w środku. „Mam w nim różne rzeczy”- to najczęstsza odpowiedź na pytania ciekawskich dorosłych.. Było oczywiste, że Timmy przechowuje w pudełku wszystko, co ma najcenniejszego. Ale nadszedł dzień, w którym chłopiec postanowił podarować pudełko komuś wyjątkowemu. "Pudełko po butach" to wyjątkowa opowieść o marzeniach, przyjaźni, tęsknocie i smutku, który bywa udziałem także dzieci. Książka z niezwykle głębokim przesłaniem. Polecana 4 -10 latkom i ich rodzicom. Francine Rivers - jedna z najpopularniejszych pisarek amerykańskich, autorka ponad 20 bestsellerowych powieści, przetłumaczonych na dwadzieścia języków, takich jak: trylogii: „Głos w wietrze", „Echo w ciemności", „Jak świt poranka". Zdobyła liczne nagrody w tym Christy Award, za stworzenie inspirującej fikcji o charakterze historycznym, złoty medal Amerykańskiego Stowarzyszenia Wydawców Chrześcijańskich ECPA za powieść „Ostatni zjadacz grzechu" (zekranizowaną przez Michaela Landona). W 2010 roku książki Francine zostały uznane za najlepiej sprzedające się tytuły na liście „New York Timesa".

 

Recenzja

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
MOBI

Liczba stron: 19

Oceny
0,0
0
0
0
0
0SKĄD WZIĘŁA SIĘ TA OPOWIEŚĆ

Kiedy nawróciłam się i stałam się wierząca, jedną z najtrudniejszych dla mnie rzeczy było podarowanie Panu moich zmartwień, trosk, niepokojów. A martwiłam się wówczas o mnóstwo spraw.

Zapamiętałam, jak jedna z moich przyjaciółek opowiadała kiedyś o papierowej torebce, do której wrzucała modlitwy. Zastanowiło mnie to. Pracowałam w różnych zawodach, między innymi byłam sekretarką. Przypomniały mi się więc biurowe pojemniki na dokumenty przychodzące i wychodzące. Z tego wszystkiego wpadłam na pomysł zrobienia „pudełka dla Pana Boga”. Wzięłam zwykłe, tekturowe pudełko, owinęłam je ładnym, kolorowym papierem i wycięłam w pokrywce dziurkę. Odtąd, kiedy czymś bardzo się martwiłam, pisałam na kartce związaną z tym modlitwę i wrzucałam ją do pudełka. Czasami mój mąż albo dzieci pisali swoje modlitwy i także wrzucali je do mojego pudełka. To zdumiewające, ale fizyczne wrzucanie do pudełka kartek z moimi modlitwami pomogło mi powierzać Bogu duchowo moje zmartwienia i lęki.

Co parę miesięcy otwierałam pudełko i czytałam modlitwy. Okazało się, że daje mi to wielką radość i spokój, ponieważ Pan odpowiedział na wiele spośród moich modlitw, często w sposób, którego kompletnie się nie spodziewałam.

Zaś moje „pudełko dla Pana Boga” podsunęło mi pomysł na tę książeczkę. Ja wkładałam do swojego pudełka niepokoje i zmartwienia, lecz postanowiłam, że Timmy będzie wrzucał do swojego również nadzieje i podziękowania. Przypomniałam sobie przy okazji, że są różne modlitwy – nie tylko błagania o pomoc, ale także modlitwy pochwalne, zawierzenia i dziękczynienia. W Piśmie Świętym jest napisane, że modlitwy wiernych są dla Pana przyjemne jak zapach kadzidła.

Francine Rivers

Pewnego pochmurnego dnia w połowie września – dwa tygodnie po rozpoczęciu roku szkolnego – do państwa Mary i Davida Holmesów sprowadził się mały Timmy O’Neil. Timmy miał sześć lat; był spokojnym chłopcem o smutnym spojrzeniu.

Zawsze nosił ze sobą czerwone pudełko. Po krótkim czasie państwo Holmesowie zaczęli zastanawiać się, co w nim jest. Było to zwyczajne pudełko po butach. Ale Timmy chodził z nim wszędzie i kładł je tak, żeby zawsze mógł na nie patrzeć.

***

– Jak myślisz? – odezwała się do męża pani Mary. – Spytamy Timmy’ego, co to za pudełko?

– Nie, lepiej, żeby sam opowiedział nam o nim, kiedy będzie chciał – odparł pan David. Ale on też był ciekawy, co Timmy trzyma w pudełku.

Pewnego