Projektowanie ogrodu - O-press - ebook

Projektowanie ogrodu ebook

O-press

2,5

Opis

Znana z przeszłości ekspansja ze wsi do miasta coraz częściej obiera teraz kierunek dokładnie odwrotny. Mamy dość betonowych blokowisk, miejskiego ruchu, gwaru, dla których jedyną sensowną alternatywą pozostaje przytulny domek z ogrodem lub działka z altanką może stać się naszym prawdziwym azylem i dać nie tylko wytchnienie od codziennych obowiązków, ale przynieść naturalną radość i chęć życia.

O tym, jakie warunki powinny zostać spełnione, by tak się stało, powinna przekonać was niniejsza publikacja. Informacje w niej zawarte odnosić się mogą zarówno do typowej działki w mieście lub pod miastem, jak i do ogrodu tworzonego przy domu. Obu określeń używamy tu w pewnym sensie wymiennie, bo wiele informacji odnosi się do obu form. Zasady komponowania ogródka i działki są podobne, a i tak najważniejsze będzie to, co wniesie nasza własna wyobraźnia.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
czytnikach Kindle™
(dla wybranych pakietów)
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 133

Odsłuch ebooka (TTS) dostepny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
Oceny
2,5 (4 oceny)
0
1
1
1
1

Popularność




Wstęp

Wobec stale rosnących niekorzystnych wpływów rozwoju cywilizacji na życie człowieka, własny domek z ogródkiem lub choćby niewielka działka pod miastem, wciąż pozostają obiektami westchnień wielu z nas. Może powodowane jest to sentymentem, bo przecież wielu z nas wychowywało się w otoczeniu przyrody bądź pamięta dawne wakacyjne wyjazdy na wieś do babć, cioć czy znajomych? A może to podświadomie zakodowany instynkt wyniesiony z czasów naszych praprzodków, kiedy to natura i jej dobra stanowiły podstawę egzystencji?

Po stresach, jakie niosą nam kolejne dni stale rosnącego tempa życia, chętnie grzebiemy w ziemi, oddychamy w cieniu drzew, zrywamy świeży szczypiorek lub wąchamy kwiaty.

Znana z przeszłości ekspansja ze wsi do miasta coraz częściej obiera teraz kierunek dokładnie odwrotny. Mamy dość betonowych blokowisk, miejskiego ruchu, gwaru, dla których jedyną sensowną alternatywą pozostaje przytulny domek z ogrodem lub działka z altanką. Może stać się naszym prawdziwym azylem i dać nie tylko wytchnienie od codziennych obowiązków, ale przynieść naturalną radość i chęć życia.

O tym, jakie warunki powinny zostać spełnione, by tak się stało, powinna przekonać was niniejsza publikacja. Informacje w niej zawarte odnosić się mogą zarówno do typowej działki (kiedyś zwanej pracowniczą) w mieście lub pod miastem, jak i do ogrodu tworzonego przy domu. Obu określeń używamy tu w pewnym sensie wymiennie, bo wiele informacji odnosi się do obu form. Zasady komponowania ogródka i działki są podobne, a i tak najważniejsze będzie to, co wniesie nasza własna wyobraźnia.

Życzymy przyjemnej lektury!