Nowicjusz - Scholl-Kalinowska Magdalena - książka

Nowicjusz książka papierowa

Scholl-Kalinowska Magdalena

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Magdalena Scholl-Kalinowska, znana między innymi z roli „Bąbla” w serialu „Rodzina Leśniewskich”, debiutuje jako pisarka.
Jak sama mówi, to książka dla wszystkich inteligentnych i z wyobraźnią. Opowiada w niej historię dojrzałego mężczyzny, który ignorując okoliczności niczego nie szuka i wiele lekceważy. Ale jak to często w życiu bywa, pewne zbiegi okoliczności, symboliczne postaci i zdarzenia powodują, że znajduje w końcu własne miejsce.

Autorka wprowadza nas w balladę o świecie koni, stadniny, wiejskiej przyrody. Mam wrażenie, że to jakiś film z lat 60-tych. Odpoczywamy… do czasu, kiedy pojawi się pierwszy trup… Bohater, outsider szuka szczęścia, spotykają go niezwykli tajemniczy ludzie i nawet kochanki są tu kumplami. A wszystko zabarwione kryminalną historią, która wciąga coraz bardziej i nie zawsze się kończy tak jak myśleliśmy…
Katarzyna Iwona Pawlak, aktorka teatralna i filmowa

Magdalena Scholl-Kalinowska jako dziecko i nastolatka zagrała w ponad 20 polskich produkcjach. Oprócz „Rodziny Leśniewskich” m.in. w serialach „Kłusownik”, „Przygrywka” i filmach „Nad rzeką, której nie ma”, „Nad Niemnem” czy „Akademii Pana Kleksa”. Porzuciła aktorstwo w liceum, u szczytu popularności. Zdecydowała wówczas, że będzie studiować socjologię. Pracę magisterską napisała o Stanisławie Tymie. Obecnie dużo pisze – Nowicjusz nie był jedyną powieścią, którą trzymała w szufladzie. Jednocześnie powstaje książka o niej. Pracuje nad nią Mariusz Szylak.

Liczba stron: 140

Format (wymiary): 14.8x21.0

ISBN: 9788394007904

Oceny
0,0
0
0
0
0
0